Premijer liga BiH
312

Željezničar golovima sjajnog Zakarića savladao Mladost na Grbavici

(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su na Grbavici u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Mladost rezultatom 2:0.

Oba gola za pobjedu Plavih postigao je Goran Zakarić, koji je tako obradovao 2.500 Željinih navijača, koji su došli podržati ekipu po prohladnom vremenu.

Ekipa Admira Adžema je u prvom poluvremenu bila mnogo opasnija, što su i krunisali s dva gola.

Zakarić je prvo u 15. minuti dobio loptu na osam metara od gola Mladosti i preciznim udarcem matirao Velića.

Sjajni ofanzivac je u 36. minuti nakon solo prodora ponovo zatresao mrežu gostiju, iz slične pozicije kao kod prvog gola i doveo svoj tim do visoke prednosti uoči odlaska na odmor.

U nastavku meča nije bilo pretjeranih uzbuđenja te je Željezničar mirnom i sigurnom igrom utakmicu priveo kraju.

Najinteresantniji detalj u drugom poluvremenu bio je isključenje Arežine sedam minuta prije kraja meča, kada je zaradio drugi žuti karton.

Željezničar je s devetom pobjedom u sezoni preuzeo, za sada, lidersku poziciju budući sa ima isti broj bodova kao i Zrinjski uz bolju gol-razliku. Ipak, Mostarci imaju utakmicu manje koju će odigrati u nedjelju protiv Širokog Brijega.

Mladost je s druge strane pala na sedmo mjesto Premijer lige BiH.