NAPOMENA: Komentarisanje članaka na portalu Klix.ba dozvoljeno je samo registrovanim korisnicima. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korištenja komentara.
hahahahahahahaha slavija hahahahahahahahahahahahahahah sorry ali smijesno brate mili uuuuuuuuuuuuuuuuu koju su statistiku gledali ovi u s.r.njemackoj hahahahahahah mozda po nacionalnom kljucu hahahahahahahahahaha
ČUJ ANDERLECHT ISPRED MANCHESTERA!!!!! KOJI LI SU OVO KRITERIJI? HAHAHA
Pitari, a da trazite malo pod imenom Torpedo?
@Fudbal/nogom... hvalaa na dopuni komentara u potpunosti se slažem to sam i mislio reci kada pomenuh da je Slavija u prvoj polovini 20 vijeka bila jedan od najuspješnih klubova na prostorima BiH i naravno porazumjevalo se da je igrala i utakmice u međunarodnim kupovima. Namjerno sam stavio 8 nogometaša \"dobrovoljno\" prešlo u mahalski torpedo, pokojnog Joška izostavih jer on nije prešao, ti si objasnio zašto i za to thanks. Jer nije džabe na jugu dugo stajao natpis SVI SMO MI JOŠKO DOMORODSKI ! Anadam se da je \"naučnik\" \"hahah\" sada shvatio. sarajeva NEMA i neka ostane u srcima lokalnih mahalaša
Ja ne znam šta se dešava s navijačima Čelika kad uporno tvrde da su dva puta osvajali kup velesajamskih gradova tj. kup UEFA i interesantno je da to pričaju svi čelikovi navijači i ti njima ne možeš objasniti da je to tako... Kup Velesajamskih gradova preteča današnjeg Kupa UEFA je osvojio jedino zagreabački Dinamo i jednom je isti igrao finale...finale je izgubila i Crvena Zvezda a do polufinala su uspjeli dogurati sarajevski Željezničar i niški Radnički te OFK Beograd..govorim o klubovima iz stare Juge...do 1991 to je bio jedini evropski kup neke jugoslovenske ekipe pa je Zvezda osvojila KEŠ.. Čelikov kup je srednjoevropski kup (SE)..prije drugog svjetskog rata je bio jako cijenjen i popularan jer nije bilo KEŠ-a,KPK-a,UEFA itd..no niti jedna ex Yu ekipa nije igrala ni finale...nakon drugog svjetskog rata osvajaju ga \"naši\"klubovi i svakako Čelik dva puta..no sredinom osamdesetih u njega idu samo drugoligaške ekipe pa isti osvajaju Iskra Bugojno i Borac BL..nestao je 1992..
Torpedo ne može ni biti na listi...slušamo 116 puta kako su s Hamburgom igrali 3 : 3 na Koševu i to im jedina prava evropska utakmica u 50 godina...a nisu ni pobijedili...
Sama činjenica da nam je ova neozbiljna i nezvanična rang-lista jedina radost u zadnjih 5 godina i argument da zajebavamo Pitare, pokazuje koliko smo JADNI.
a zeljo mere biti samo na ovim nidje veze listama:)))
Jel to neko spomenuo Seljo europska ekipa uauauauauahahahhahahahaha a jeste jadovi e cime se oni raduju i kako vas nije stid da se uopste javite hahahahaa europska ekipa hahahahahahahahaha
svasta...prvo procitajte na sta se odnosi text pa komentarisite...... \"Kao jedinu bazu za izračun u IFFHS-u su uzeli rezultate klubova u evropskim nogometnim takmičenjima. Nisu uzeti u obzir rezultati u nacionalnim takmičenjima (prvenstvo, kup, superkup...), kao niti interkontinentalna klupska takmičenja. Konkretno su IFFHS-ovi statističari vrednovali postignuća u Kupu prvaka/Ligi prvaka, Kupu UEFA-e/Kupu velesajamskih gradova, Kupu pobjednika kupova, Srednjeevropskom kupu (Mitropa Cup), Latinskom kupu (Copa Latina) i Evropskom superkupu.\" i to do 2001 godine.... realna je lista koja se odnosi na taj period...nema sta tu...zeljo je bio ispred sarajeva u evropi do 2001 i to stoji........al nema teorije da je sad..........FK SARAJEVO je daleko najuspjesniji klub iz BiH kad se sve sagleda do dana danasnjeg...tako da bespotrebno polemiste.Svako realan zna da je FK SARAJEVO NAJUSPJESNIJI I NAJTROFEJNIJI KLUB u BiH i bez ove statistike. VOZDRICA
Kao prvo Slavija koja je stavljena u konkurenciju nema ništa zajedničkog sa ovom današnjom Slavijom osim imena,jer se ta Slavija osnovana početkom 20-og vjeka/stoljeća bila vlasništvo jednog velikog sarajevskog trgovca rasformirala i prestala da postoji.Slavija je prvi BiH klub koji je igrao u medjunadnom takmičenju protiv Ferencvaroša,utakmica odigrana u Sarajevu,stadion kod Teh. škole,šljaka, rezultat bio 3:0 za Slaviju,a ispala iz SE kupa 1/4 finala izgubivśi u Budimpešti sa 11:1,igrali na travnatom terenu prvi put u životu. Što se tiče prelaska igrača Želje u novi klub zvani Sarajevo, nije osam nego devet,a taj deveti po cijenu zatvora i prestanka igranja fudbala odbio preći. Bio je to Josip,Joško,Domorodski, laka mu zemlja,legenda sarajevskog fudbala/nogometa. Toliko o istorijskim/historijskim činjenicama.
NK Hajduk na 67. mjestu NK Hajduk na 197 mjestu ?!
Ova lista je pravljena po datumu osnivanja, a ne po titulama.
Progooglaj malo pitaru pa će ti biti jasnije: http://bs.wikipedia.org/wiki/FK_Slavija A ako se malo bolje potrudiš naći ćeš i ovo: http://bs.wikipedia.org/wiki/FK_Sarajevo Onda će ti možda biti jasnije otkud Slavija na listi, a Sarajeva nema.
Celk bi trebao biti najbolji nas tim, 2 puta prvak velesajamskih gradova ili Cup UEFA i to zaredom.