VAR odlučio
77

Zbog ovog ofsajda je poništen pogodak Wolvesa protiv Liverpoola

VAR tehnologija još jednom je izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama nakon što je pogodak Wolvesa protiv Liverpoola u meču 20. kola poništen zbog milimetarskog ofsajda.
Naime, igrala se treća minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Jonny asistirao Netu, a napadač gostiju postiže pogodak za poravnanje Wolvesa. Ipak, sudija Taylor je nakon dodatnih pregleda u VAR sobi poništio taj pogodak.
U 20. kolu Premiershipa ovo je čak četvrta situacija u kojoj je VAR poništio pogodak zbog milimetarskog ofsajda, a podsjećamo, predsjednik Evropske nogometne organizacije (UEFA) Aleksander Čeferin pokušat će 29. februara naredne godine promijeniti određene stvari u vezi VAR tehnologije.
Jedna od najvažnijih stvari je svakako uvođenje 15 centimetara tolerisanja kod ofsajda budući da su, kako kaže Čeferin, granične odluke kod pregledavanja VAR-a subjektivne, a najbolji primjer toga je upravo pogodak Wolvesa protiv Liverpoola, koji je poništen.

Redsi na poluvremenu imaju prednost od 1:0, a jedini pogodak postigao je Sadio Mane.