Primera
0

Zaragoza iznenadila Valenciju

Niz od četiri utakmice bez pobjede prekinuli su nogometaši Zaragoze iznenadivši na svom stadionu u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. Primerinog kola favoriziranu Valenciju. Bilo je 3-0.

Valencia već neko vrijeme ne igra dobro u gostima što je potvrđeno i ovaj puta. Posljednji su put tri boda s gostovanja odnijeli posljednjeplasiranom Xerezu prije više od dva mjeseca, a loš rezultatski niz nastavljen je i ovog vikenda.

Rasplet utakmice dogodio se u posljednjih pet minuta prvog dijela, tačnije uz vodeći pogodak Dioga, koji je u 41. minuti susreta loptu izvan šesnaesterca poslao u gornji desni kut golmana Cesara, i crveni karton Nikole Žigića. Samo četiri minute od promjene rezultata srpski napadač Valencije dobio je drugi žuti karton zbog prekršaja u napadu i oslabljeni gost ostao je bez prave šanse za pobjedu.

Potvrdili su to još pogocima Arizmendi u 63. i Jarošik u 71. minuti nakon ubacivanja iz kuta. Primera, 29. kolo:

Zaragoza - Valencia 3-0 (Diogo 41, Arizmendi 63, Jarošik 71) Mallorca - Barcelona 0-1 (Ibrahimović 62) Malaga - Tenerife 1-1 (Apono 66 / Alfaro 86 - 11m)

1. Barcelona 29 23 5 1 71-18 +53 74
  2. Real Madrid 28 23 2 3 78-24 +54 71
  3. Valencia 29 15 8 6 45-32 +13 53
  4. Mallorca 29 14 5 10 45-33 +12 47
  5. Sevilla 28 13 6 9 40-32 +8 45
  6. Athletic 28 12 6 10 36-34 +2 42
  7. Deportivo 28 12 6 10 31-32 -1 42
  8. Atletico 28 10 7 11 42-42 0 37