Primera
0

Valenciji samo bod kod Tenerifa

Kriza nogometaša Zaragoze nastavljena je i u 19. kolu španskog prvenstva. U nedjelju su ubilježili i jubilarnu desetu utakmicu zaredom u kojoj nisu uspjeli pobijediti.

Pobjedu je, istina, bilo i teško očekivati budući da su gostovali kod Villarreala koji je već nakon 25 minuta vodio s 3:0, a u konačnici je slavio s :-2.

Joan Capdevila je već u trećoj minuti probio Zaragozin obrambeni zid, a da domaći odu na odmor s velikom prednošću pobrinuo se prvi klupski napadački dvojac, Brazilac Nilmar i Talijan Giuseppe Rossi. Svaki je po jednom svladao Juana Pabla Carriza. Zaragoza je u nastavku uspjela malo popraviti dojam, ali nije uspjela izbjeći već 11. poraz ove sezone.

Valencia je kod slabašnih Tenerifa izborila tek neodlučeni ishod (0:0), što je neobično za ekipu koja ove sezone znatno bolje igra u gostima. No, nogometaši Unaija Emeryja su unatoč tome čvrsto na trećem mjestu.

Kiksao je u nedjelju i Sporting koji je u svome Gijonu izgubio od Racinga s 1:0. Jedini je strijelac u 44. minuti bio Alexandre Geijo. Gosti su kraj utakmice dočekali s igračem manje, budući da je u 89. minuti, zbog drugog žutog kartona, isključen Oriol. Primera, 19. kolo:

Sporting Gijon – Racing Santander 0:1 (Geijo 44)

Tenerife – Valencia 0:0

Villarreal – Zaragoza 3:2 (Capdevila 3, Nilmar 19, Rossi 25, Ibagaza 87 / Eliseu 75, Lafita 82)

Xerez – Osasuna 1:2 (Bermejo 22 / Monreal 9, Camunas 83)

Espanyol – Mallorca 1:1 (Osvaldo 49 / Valero 80 - 11m)