Premiership
9

Wolverhampton i Everton podijelili bodove u zanimljivom meču na Molineuxu

Wolverhampton i Everton su podijelili bodove u zanimljivom meču na Molineuxu u prvom kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:2.

Gosti su poveli u 17. minuti. Baines je ubacio iz slobodnog udarca, Keane je spustio loptu do Richarlisona, a Brazilac iz peterca šalje loptu u mrežu za vodstvo Karamela.

U 40. minuti Everton je ostao sa igračem manje. Jagielka je loše primio loptu, do nje je prije došao Jota, a kapiten gostiju ga ruši i arbitar Pawson mu je pokazao direktan crveni karton. Taj prekid je trajao čak četiri minute, a slobodnjak je izveo Never i postigao eurogol za 1:1.

Everton je ponovo poveo i sa igračem manje. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani Tosun je ostavio loptu Richarlisonu koji postiže svoj drugi pogodak na meču za 2:1.

Ipak, Wolvesi su uspjeli stići do boda u 80. minuti. Neves je ubacio loptu sa lijeve strane, a Jimenez glavom sa pet metara zakucava loptu iza Pickfordovih leđa za konačnih 2:2.