Wolfsburg nakon penala pobijedio Bayern i osvojio njemački Superkup

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
Wolfsburg je večeras savladao Bayern nakon penala i osvojio njemački Superkup.

U prvom poluvremenu večerašnjeg Superkupa golova nije bilo, a onda je na otvaranju drugog dijela igre za vodstvo Bayerna pogodio Robben. Nakon primljenog gola su izvršene tri izmjene u Wolfsburgu, iz igre su izašli Caligiuri, Dost i Perišić, a ušli Schurrle, Bendtner i Kruse.

Potom su uslijedile i tri izmjene kod Bayerna, Lewandowskog je u 72. minuti zamijenio Rafinha, Alcantaru u 74. Vidal, dok je umjesto Mullera zaigrao Gotze od 84. minute.

Kada se očekivalo da će Bayern ostvariti minimalnu pobjedu i osvojiti Superkup, na scenu je stupio Bendtner, koji je u 89. minuti nakon asistencije De Bruynea pogodio za 1:1.

Tim rezultatom je završena utakmica, pa se pristupilo izvođenju penala. Uspješniji je bio Wolfsburg, a tragičar je postao Alonso, koji je u drugoj seriji bio neprecizan.

Wolfsburg je tako osvojio svoj prvi ovosezonski trofej.