Premiership
50

West Ham pobijedio Manchester United i bacio u očaj Solskjaera

Ekipa West Hama pobijedila je Manchester United u meču 6. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0 te su se Čekićari s nova tri boda popeli na četvrto mjesto na tabeli.

West Ham je u vodstvo stigao u 44. minuti kada asistenciju Andersona u pogodak pretvara Yarmolenko, a drugi gol za domaću ekipu i treću pobjedu u sezoni donio im je Cresswell golom u 84. minuti direktno iz slobodnog udarca.

Ovaj poraz novi je udarac za ekipu Ole Gunnar Solskjaera čija trenerska pozicija će nakon ovog poraza biti pod velikim upitnikom. Nakon šest kola Crveni đavoli imaju samo osam bodova i nalze se na osmoj poziciji.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 15:00 sati Crystal Palace je remizirao protiv Wolvesa, a gosti su do jednog boda stigli u 96. minuti.