4

WBA uzeo tri boda Leicesteru, akteulni šampion samo dva boda udaljen od zone za ispadanje

Claudio Ranieri (Foto: Arhiv/EPA)
U posljednjoj utakmici 11. kola Premiershipa aktuelni šampion lige Leicester City poražen je kod kuće od West Bromwich Albiona rezultatom 2:1.

Leicester je u prošloj sezoni kada je pravio čudo skupio samo tri poraza, a ovo je već peti u ovoj sezoni i tim se nalazi na 14. mjestu sa 12 bodova, samo dva boda više od Hulla koji je prvi tim u zoni za ispadanje. Uz to, Leicester je dopustio West Bromwichu da upiše prvu pobjedu nakon pet ligaških utakmica bez trijumfa.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a koliko je lošu predstavu prikazao tim Claudija Ranierija pokazuje podatak da nije uspio uputiti nijedan udarac ka golu gostiju. Za goste su strijelci bili Morrison (52') i Philips (72'), dok je jedini gol za Lisice postigao Slimani u 55. minuti.

WBA u narednom kolu dočekuje Burnley, a Leicester gostuje Watfordu.