7

Leicester sa igračem manje izvukao bod, West Ham ponovo slavio

U 17. kolu Premiershipa aktuelni šampion Leicester City osvojio je bod u gostima protiv Stoke Cityja (2:2).

Leicester je od 28. minute igrao bez Vardyja koji je dobio direktan crveni karton, a onda je domaćin preko Krkića (39' penal) i Allena (45+3') stigao do vodstva pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 2:0.

Iako se činilo da za Lisice nema povratka, tim Claudija Ranierija se vratio. Prvo je rezervista Ulloa u 74. minuti smanjio na 2:1, a onda je Amartey u 88. minuti pogodio za remi.

Middlesbrough je golovima Negreda (18' i 29' penal) i De Roona (58') pobijedio Swansea (3:0) kod kuće, dok je West Ham golom Noblea iz penala u 76. minuti na svom terenu savladao Hull (1:0) i upisao svoju drugu uzastopnu pobjedu, odnosno treći uzastopni meč bez poraza te konačno izašao iz krize.

MInimalnu pobjedu upisao je i Sunderland koji je na domaćem terenu pobijedio Watford (1:0), a jedini gol na utakmici postigao je Van Aanholt u 49. minuti.