The Sun ismijao Španca
98

Walters u 20 minuta za Chelsea dao više golova nego Torres ove godine

Dan iz noćne more irskog nogometaša Jonathana Waltersa jedna je od glavnih tema uobičajeno sarkastičnih engleskih medija. Nesretni napadač Stokea je protiv Chelseaja zabio dva autogola i promašio penal.

Iako je, dakle, Walters bio nesretna figura dvoboja 22. kola u kojem je Chelsea slavio s 4-0, The Sun je iskoristio njegove nedaće kako bi ismijao - Fernanda Torresa.

''Jonathan Walters je u 20 minuta zabio više golova za Chelsea nego Fernando Torres ove godine'', piše The Sun.

Španski napadač je došao na Stamford Bridge u siječnju 2011. godine za 58 miliona eura odštete Liverpoolu. Otada je pružio vrlo malo ili ništa. Povremeno bljesne, a onda opet slijede sedmice posta. U pet utakmica u 2013. godini nije postigao nijedan pogodak, pa i ne čudi da mu otočki tabloidi stalno ''piju krv''.

A što se tiče nesretnog Waltersa, prvi je autogol zabio u 45., a drugi u 62. minuti, u oba navrata glavom.

"Jonathan je dobro, ovdje brinemo o svojim ljudima. Nije ovo bio ni naš ni njegov dan", rekao je menadžer Stokea Tony Pulis.