Četvrto kolo
36

Vlahović razbio Lazio u derbiju, Juventus ima odličan početak sezone u Seriji A

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u četvrtom kolu Serije A ekipu Lazija rezultatom 3:1, a utakmicu je obilježio sjajni srbijanski napadač Dušan Vlahović.

Već u 10. minuti susreta Vlahović je doveo Juventus u vodstvo nakon asistencije Locatellija, a malo kasnije Chiesa je iskoristio dodavanje Rabiota i udvostručio prednost Stare dame.

Iako i Lazio imao dobrih prilika u prvom poluvremenu te je čak dominirao u posjedu lopte, promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Lazio u 64. minuti zasluženo dolazi do gola. Strijelac je bio Luis Alberto te se činilo u tom trenutku kako su Lazio vratio u igru.

Ipak, samo tri minute kasnije danas raspoloženi Vlahović postiže svoj drugi pogodak nakon asistencije McKennieja i povratka za tim iz Rima više nije bilo. Ostalo je konačnih 3:1 za tim iz Torina.

Juventus nakon prva četiri kola ima deset bodova, dok je Lazio na samo tri osvojena boda.

U narednom kolu Juventus gostuje Sassuolu, dok će Lazio ugostiti Monzu.