16

Vlahović hat-trickom protiv Spezije postao rekorder Fiorentine, nadmašio Batistutu i Tonija

E. B.
Dušan Vlahović je ponio loptu kući za uspomenu (Foto: EPA-EFE)
Napadač Fiorentine Dušan Vlahović je današnjim hat-trickom protiv Spezije postao klupski rekorder.

Fiorentina je slavila sa 3:0 (1:0) u meču 11. kola Serije A, a sva tri pogotka je postigao srbijanski napadač.

U 44. minuti je realizovao penal, potom je u 62. povisio na 2:0, a konačnih 3:0 je postavio u 74. minuti te je sasvim zasluženo na kraju meča ponio loptu kući za uspomenu.

Vlahović je na taj način sa 25 golova postao igrač sa najviše golova u kalendarskoj godini u historiji Fiorentine u modernoj eri nogometa (otkako se za pobjedu dodjeljuju tri boda).

Vlahović je tako u istom meču prestigao legendarne Gabriela Batistutu (23) i Lucu Tonija (24).