Nevjerovatan potez
73

Vjerovali ili ne: Inter iz ove pozicije nije uspio postići pogodak protiv Verone

E. K.
Barella i Alexis u kontranapadu (Foto: Screenshot)
Inter je u 19. kolu Serije A teškom mukom slomio otpor Verone i slavio rezultatom 2:1.
Utakmicu na Giuseppe Meazzi je obilježio skandalozan promašaj Nicola Barelle i Alexisa Sancheza u 96. minuti susreta.

Naime, Inter je u 93. minuti susreta došao do vodstva preko Frattesija da bi nakon toga Verona krenula na sve ili ništa pa je i golman napustio gol kod jednog prekida nakon čega su Barella i Alexis izašli sami na gol, no nisu uspjeli pogoditi praznu mrežu.

Situaciju iz 96. minute pogledajte ovdje.

Na njihovu sreću, sudija je dosudio jedanaesterac za Veronu zbog faula jednog igrača Intera prije ove akcije i tako značajno "umanjio" njihovu sramotu.

Henry nije uspio realizovati kazneni udarac te je Inter teškom mukom došao do pobjede, a ono što nisu pogodili Barella i Alexis će se još dugo pamtiti.