Premijer liga BiH
41

Tok utakmice / Vječiti derbi: Željezničar - Sarajevo 2:1

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U 16. kolu Premijer lige BiH na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Sarajevo, a domaćin je slavio rezultatom 2:1. Ovo je bio 113. ligaški derbi sarajevskih rivala, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
  • kraj utakmice. Željezničar je slavio nad Sarajevom rezultatom 2:1.

90+5' - Istekle su četiri minute nadoknade, sada samo sudija Peljto zna koliko će se igrati.

90+3' - Ukazuje se pomoć Hajdareviću.

90+1' - Igrat će se još četiri minute na Grbavici.

90' - U toku je posljednji minut susreta.

88' - Posljednja izmjena na susretu. Ubiparip izlazi, Kajkut ulazi u redovima domaće ekipe.

86' - GOOL!!! Katastrofalna reakcija odbrane Željezničara. Nakon kornera lopta je prošla kroz peterac i došla do Rahmanovića kojem nije bilo teško poslati loptu u nebranjeni dio mreže za smanjenje vodstva Plavih rezultatom 2:1.

82' - Posljednja izmjena u Sarajevu. Herić je na terenu umjesto Hebibovića.

82' - Druga izmjena u redovima domaćina. Ramović izlazi, ulazi Elsner.

79' - Prva izmjena u Želji. Zakarić izlazi, Žerić ulazi.

76' - GOOOL!!! Zakarić je sjajno uposlio Ramovića koji je poslao loptu iza Pavlovićevih leđa. Željezničar zasluženo vodi rezultatom 2:0.

73' - Sarić je dobio žuti karton.

71' - Prvi opasan napad Sarajeva u drugom poluvremenu. Ahmetović se našao sam pred Kjosevskim, ali je Peljto dosudio ofsajd. Pomoćnik Beljo je napravio katastrofalnu grešku s obzirom da o nedozvoljenoj poziciji nije bilo govora.

63' - Nova velika prilika za Želju! Zakarić je šutirao iz slobodnog udarca, Pavlović odbija loptu do Zeca koji šutira kroz noge golmana Sarajeva, a Stanojević sa gol-linije izbija loptu!

62' - Velkoski izlazi, Rahmanović ulazi u redovima Sarajeva.

60' - Pola sata do kraja susreta. Teren je u sve gorem stanju, a igračima definitivno nije lako igrati. Najbolje to može dočarati Hodžićevo lice.

55' - Deset minuta igre u drugom poluvremenu. Željezničar je mnogo bolja ekipa i u ovim trenucima se igra pred kaznenim prostorom gostiju.

48' - Sada je Zec bio u velikoj prilici, ali je sa sedam metara šutirao pored gola.

46' - Ubiparip je šutirao nakon samo 10 sekundi igre u drugom poluvremenu, Pavlović odbija loptu u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U redovima Sarajeva umjesto Adukora ušao je Husejinović.

• kraj prvog poluvremena. Željezničar vodi rezultatom 1:0.

45+1' Stanojević je dobio prvi žuti karton na susretu.

45+1' - Minuta sudijske nadoknade.

45' - Igra se posljednja minuta prvog poluvremena.

41' - Ubiparip šutira nakon kontre, Pavlović je dobro postavljen i hvata loptu bez problema.

36' - Velkoski šutira iz daljine, lopta odlazi pola metra pored gola.

33' - Na drugoj strani pokušava Hebibović lijevom nogom, Kjosevski je siguran.

30' - Zec šutira, Pavlović brani.

28' - Velkoski je propustio i drugu šansu na utakmici. Iz voleja je sa desetak metara iskosa sa lijeve strane šutirao veoma neprecizno.

24' - GOOOL!!! Zakarić je pogodio za vodstvo Željezničara! Ubiparip je asistent.

18' - Ahmetović šutira, Kjosevski brani.

13' - Nakon velike greške odbrane Sarajeva Ubiparip je izašao sam pred golmana Pavlovića, ali se spetljao. U nastavku akcije Zakarić šutira, ali golman Sarajeva brani i odbija loptu u korner.

6’ - Ubiparip neprecizno šutira glavom nakon centaršuta Zeca.

4’ - U 4. minuti je prvu šansu za Sarajevo imao Velkoski, ali se u ključnom trenutku okliznuo.

1' - Počeo je 113. gradski derbi Željezničar - Sarajevo.

12:50 - Derbi će suditi sarajevski arbitar Irfan Peljto, a asistirat će mu Mostarci Davor Beljo i Amer Macić. Arbitri iza golova bit će Haris Kaljanac (Sarajevo) i Emir Spahalić (Mostar).

12:48 - Desetak minuta prije početka susreta na tribinama je samo oko 2.500 gledalaca.

12:46 - Na klupi Plavih se nalaze Fejzić, Kajkut, Zeba, Osmanković, Projić, Žerić i Elsner, a na klupi gostiju su Adilović, Ivetić, Husejinović, Hadžić, Herić, Rahmanović i Mujakić.

12:45 - Obje ekipe su završile zagrijavanje i igrači su otišli u svlačionice.

12:44 - Za Sarajevo će nastupiti: Pavlović, Hodžić, Novaković, Mihojević, Bekić, Sarić, Adukor, Stanojević, Hebibović, Velkoski i Ahmetović.

12:43 - Za Željezničar će igrati: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić, Hajdarević, Blagojević, Ramović, Zakarić, Zec i Ubiparip.

12:42 - Posljednji derbi se igrao na Koševu u 5. kolu Premijer lige BiH, a Željezničar je slavio pogotkom Zebe iz penala u 5. minuti.

12:41 - Na tribinama je samo oko 1.500 gledalaca.

12:40 - Teren je u veoma lošem stanju, ali je snijeg očišćen.

12:38 - Najvatrenija grupa navijača FK Sarajevo je u korteu krenula ka stadionu Grbavica.

12:37 Sastavi za današnju utakmicu su isti, jer promjene nisu dozvoljene ukoliko ne dođe do povreda.

12:36 Igrači obje ekipe se nalaze na terenu, u toku je zagrijavanje.

12:34 - Ovo će biti 113. vječiti derbi u prvenstvu i 133. ukupno. Željezničar je slavio 41 put, Sarajevo 40, dok je 51 susret završen bez pobjednika. U prvenstvu skor je 33-32 za Plave uz 47 neriješenih susreta.

12:31 - Susret je trebao biti odigran jučer, ali je zbog snijega pomjeren za 24 sata.

12:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Grbavica, a počinje u 13 sati.