296

Vječiti derbi: Utakmica završena pobjedom Sarajeva 2:1

Piše: Am. Dž.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Vječiti derbi između FK Željezničara i FK Sarajevo koji se igrao na Grbavici završen je pobjedom gostiju sa Koševa rezultatom 2:1.

Velkoski je šutirao u 13. minuti i doveo Sarajevo u vodstvo za veliko slavlje gostujućih navijača.

Nedugo nakon pogotka navijači FK Sarajevo, popularne Horde zla, napravili su bakljadu na stadionu Grbavica.

Željezničar je izjednačio u 22. minuti nakon što je Varea sjajno centrirao, a Hasanović je pogodio glavom.

Utakmica je prekinuta u 33. minuti zbog masovnog sukoba policije i Hordi zla. Nakon prekida, igrači su se vratili na teren, te je utakmica nastavljena.

Kako je javio reporter portala Klix.ba više osoba je povrijeđeno tokom sukoba policije i navijača.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Sarajevo dolazi do novog vodstva golom Duljevića. Bila je to greška odbrane Željezničara, a mladi nogometaš Sarajeva je sam izašao pred golmana Antolovića i precizno pogodio.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Sarajevo je slavilo 2:1.