Premijer liga BiH
85

Tok utakmice / Vječiti derbi: Sarajevo - Željezničar 0:1

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U petom kolu Premijer lige BiH na stadionu "Asim Ferhatović Hase" sastali su se Sarajevo i Željezničar, a gosti su slavili rezultatom 1:0. Ovo je bio 112. ligaški derbi sarajevskih rivala, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
  • kraj! Željezničar je slavio rezultatom 1:0 u 112. vječitom derbiju Zebinim pogotkom iz penala u 5. minuti susreta.

90+6' - Ušli smo u posljednju minutu produžetka. 60 sekundi dijeli Želju od pobjede na Koševu.

90+2' - Ahmetovićev šut sa desetak metara je izblokiran, korner za Sarajevo.

90+2' - Šabanadžović je dobio žuti karton.

90+1' - Igrat će se još šest minuta sudijske nadoknade!

88' - Sarajevo pritišće, Željezničar se uspješno brani.

85' - Velkoski ubacuje iz slobodnog udarca sa desne strane, odbrana Želje otklanja opasnost ispred svog gola.

80' - Igra se posljednjih 10 minuta susreta.

78' - Šabanadžović mijenja Zebu. To je bila posljednja Adžemova izmjena. Kapitensku traku Željezničara je preuzeo Kjosevski.

75' - Zeba ubacuje iz slobodnog udarca sa desne strane, njegovi saigrači kasne na loptu u kaznenom prostoru domaćina.

70' - Velkoski je u igru ušao umjesto Rahmanovića.

68' - Rahmanović šutira iskosa sa desne strane, Kjosevski brani.

67' - Na drugoj strani nakon kontre Zec šutira, ali je neprecizan.

66' - Kakva šansa za Sarajevo! Ahmetović je na kraju akcije šutirao glavom na prazan gol, Graovac sa linije izbija loptu! Čini se da je štoper plavih rukom zaustavio loptu, ali se Čuić nije odlučio oglasiti i dosuditi još jedan penal.

64' - Sudar Zebe i Kuzmanovića. Oba igrača su na travi, ukazuje im se ljekarska pomoć.

62' - Zec ulazi umjesto Zakarića.

59' - Zakarić pogađa stativu! Zeba je prošao po lijevoj strani i pronašao Zakarića koji sa 15 metara silovito šutira i pogađa stativu!

57' - Kjosevski brani Rahmanovićev udarac sa bijele tačke! Golman Plavih se iskupio za glupost koju je napravio samo dvije minute ranije!

55' - Penal za Sarajevo! Kjosevski je srušio Hadžića!

51' - Izmjena u Sarajevu. Hebibović izlazi, ulazi Hadžić.

46' - Navijači Sarajeva traže ostavku uprave voljenog kluba. Koiševom se ori "Uprava napolje!".

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Adžem je izvršio jednu izmjenu, Osmankovića je zamijenio Graovac.

• kraj prvog poluvremena. Željo vodi rezultatom 1:0.

45+2' - Sarajevo će imati posljednju priliku u prvom poluvremenu. Slobodan udarac sa lijeve strane. Sarić je ubacio, odbrana Želje je sigurna.

45+1' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

40' - Zeba nakon kratke kombinacije sa Blagojevićem ubacuje sa lijeve strane u peterac, Zajmović promašuje čitav gol iz odlične šanse!

39' - Zajmović ponovo šutira iskosa sa lijeve strane, Pavlović sjajno brani i odbija loptu u korner.

37' - Ramović je isključen! Vezni igrač Plavih je dobio drugi žuti karton nakon starta nad Sarićem i ostavio je svoju ekipu na cjedilu!

34' - Nova greška odbrane Sarajeva, Zajmović šutira iskosa sa lijeve strane, Pavlović sjajno brani.

33' - Sarić ubacuje iz slobodnog udarca, Ahmetović šutira glavom preko gola.

32' - Novi žuti karton. Sinan Ramović je zapisan Čuićevu u bilježnicu.

30' - Mihojević i Stanojević su dobili žute kartone nakon velike gužve na centru kada je nekoliko igrača Bordo tima okružilo sudiju Čuića.

29' - Igrači Sarajeva traže penal nakon što je Ahmetović pao u kaznenom prostoru u duelu sa Stevanovićem.

26' - Novaković je faulirao Osmankovića nakon kornera za Sarajevo. Mladi štoper Plavih je i dalje na zemlji i ukazuje mu se ljekarska pomoć.

22' - Stanojević šutira iskosa desno iz voleja, Kjosevski brani.

21' - Pavlović je ispravio veliku grešku Mihojevića.

17' - Zakarić je dobio žuti karton.

15' - Željezničar vodi nakon prvih 15 minuta susreta, Sarajevo pokušava sa igračem manje doći do izjednačenja, ali se muči protiv odbrane Plavih.

9' - Kadušić je krvnički startao na Stanića! Čuić mu je pokazao samo žuti karton iako mu je morao pokazati put u svlačionicu!

5' - Zeba je siguran! Željo vodi rezultatom 1:0!

3' - Penal za Želju! Ivetić je napravio penal nad Zakarićem i dobio je direktan crveni karton.

1' - Zeba je prvi zaprijetio, Pavlović dolazi bez problema do lopte.

1' - Susret je počeo.

20:03 - Prvi će sa centra krenuti igrači Sarajeva.

20:02 - Susret će početi minutom šutnje za nastradale u terorističkom napadu u Barceloni.

20:00 - Željezničar će igrati u sljedećem sastavu: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Osmanković, Stanić, Blagojević, Ramović, Zeba, Zakarić, Zajmović i Kajkut.

20:00 - Za Sarajevo će od prve minute igrati Pavlović, Kadušić, Novaković, Mihojević, Ivetić, Sarić, Stanojević, Rahmanović, Kuzmanović, Hebibović i Ahmetović.

19:58 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

19:54 - Sarajevo derbi dočekuje na osmom mjestu sa samo 4 osvojena boda iz isto toliko utakmica, dok je Željezničar drugoplasirana ekipa na tabeli Premijer lige sa 9 bodova, odnosno bodom manje od lidera Mladosti.

19:52 - Pravdu na susretu dijelit će Tomislav Čuić iz Tomislavgrada, a asistirat će mu Goran Dujak iz Odžaka i Damir Lazić iz Brčkog. Dodatne sudije su Ilija Živković (Orašje) i Goran Paradžik (Ljubuški).

19:51 - Na tribinama se nalazi oko 8.000 gledatelja. Veoma loše posjećen vječiti derbi. Čini se da iz godine u godinu sve manje ljudi interesuju dueli Sarajeva i Željezničara.

19:49 - Posljednji derbi na Koševu Sarajevo je riješilo u svoju korist rezultatom 1:0, a pogodak je postigao Amer Bekić koji je ovog ljeta napustio Bordo tim.

19:47 - Ovo će biti 112. vječiti derbi u prvenstvu i 132. ukupno. Sarajevo i Željezničar su slavili po 40 puta, dok je 51 susret završen bez pobjednika. U prvenstvu skor je 32-32 uz 47 neriješenih susreta.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Željezničara. Susret se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase", a počinje u 20 sati.