Evropska liga
561

Višća spektakularnim golom u 92. minuti donio produžetke Bašakšehiru

Reprezentativac BiH u nogometu Edin Višća fantastičnim pogotkom u 92. minuti donio je ekipi Bašakšehira produžetke u uzvratnom meču 1/16 finala Evropske lige.
Sporting je prvi meč riješio u svoju korist rezultatom 3:1, a jedini pogodak za turski tim u tom susretu postigao je Višća s bijele tačke.
U uzvratnom meču Bašakšehir je golovima Škrtela i Aleksića imao prednost od 2:0, odnosno prolazak u narednu fazu, ali im je Vietto u 68. minuti postigao pogodak i u tom trenutku ih znatno odaljio od naredne faze.

Kada su svi očekivali kraj utakmice, Edin Višća je u 92. minuti nakon jednog kornera dobio loptu na lijevoj strani, namjestio se na desnu nogu i fantastičnim golom donio produžetke svom timu.

Ovo je za Višću četvrti gol ove sezone u Evropskoj ligi, a pored toga upisao je i jednu asistenciju.