Prve utakmice
16

Džeko prošao dalje: Poznato prvih sedam ekipa 1/8 finala Evropske lige

Ekipa Rome plasirala se u osminu finala Evropske lige nakon što je uzvratni meč protiv Genta završila rezultatom 1:1, što im je nakon pobjede u prvom meču bilo dovoljno za prolaz dalje.

Gent je u 25. minuti stigao u vodstvo nakon gola koji je postigao David, ali je samo četiri minute nakon toga Kluivert pogodio za 1:1, što se kraju ispostavilo kao konačni rezultat.

Edin Džeko u dresu Rome odigrao je svih 90 minuta, ali se nažalost nije uspio upisati u listu strijelaca.

Basel je na svom terenu potvrdio prolazak u narednu fazu pobjedom protiv APOEL-a rezultatom 1:0, dok je Espanyol također na svom terenu upisao pobjedu protiv Wolvesa rezultatom 3:2, što im nakon poraza od 4:0 u Engleskoj nije bilo dovoljno za prolaz.

LASK je izborio prolazak dalje pobjedom od 2:0 protiv AZ Alkmaara, kao i Bayer koji je pobijedio Porto u gostima sa 3:1. Ekipa Wolfsburga rezultatom 3:0 pobijedila je Malmo u Švedskoj i tako izborila plasman dalje.