La Liga
7

Villarreal pobjedom nad Eibarom najavio izlazak iz krize, Valencia savladala Athletic

Nogometaši Villarreala pobijedili su na svom De la Ceramica stadionu u okviru 7. kola La Lige ekipu Eibara rezultatom 3:0.

Obje ekipe su se uoči večerašnje utakmice nalazile u velikim krizama. Domaća uprava krizu je odlučila riješiti promjenom trenera, dok je mjesto gostujućeg stratega zasada bilo sigurno. Ipak, nakon novog poraza i njegova pozicija je upitna.

Domaće je u vodstvo doveo Bakambu u 25. minuti i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Sjajni napadač iz Konga je potom u drugom poluvremenu postigao još dva gola za sigurnu pobjedu Villarreala.

Valencia je na Mestalli slavila rezultatom 3:2 protiv Athletica.

Zaza je doveo domaće u vodstvo u 27. minuti, a samo sedam minuta kasnije Parejo je s penala udvostručio prednost.

Aduriz je pola sata prije kraja meča smanjio prednost, ali vrlo brzo Rodrigo postiže treći gol za domaće.

Konačnih 3:2 postavio je Garcia u 76. minuti.