Primera
0

Villarreal bolji od Athletic Bilbaoa

Nogometaši Villarreala pobijedili su u 22. kolu Primere Athletic na svom terenu 2-1, što je i prva pobjeda kluba pod vodstvom novog trenera Juana Carlosa Garrida.

Taj je 40-godišnjak došao na klupu Villarreala prvog dana februara, a ovo mu je bilo drugi put da kao trener vodi popularnu "žutu podmornicu".

Već u 5. minuti ga je usrećio, kao i domaće navijače, strijelac Capdevila, no prednost domaćina je anulirao Gabilondo pogotkom u 25. minuti. No, pravi trenutak za gol je odabrao Brazilac Nilmar koji je u zadnjim momentima prvog dijela povisio na 2-1 što je bio i konačan rezultat ogleda.

No, itekako se zakuhalo na samom kraju ogleda, a gosti iz Baskije su propustili izjednačiti u 89. minuti, tačnije, Iraola nije realizirao jedanaesterac. Nakon toga su još pocrvenjeli Godin (Villarreal), te Martinez i Orbaiz (Athletic).

Villarreal je upisao time sedmu ovosezonsku pobjedu u 12 odigranih utakmica na svom terenu.

Primera, 22. kolo:

Villarreal - Athletic Bilbao 2-1 (Capdevila 5, Nilmar 45 / Gabilondo 25 Xerez - Real Madrid 0-3 (Arbeloa 64, Cristiano Ronaldo 70, 71)

Sporting Gijon - Valencia 1-1 (Castro 5 / Mata 76)

Redoslijed: 1. Barcelona 55 (-1), 2. Real Madrid 53, 3. Valencia 43, 4. Mallorca 37, 5. Sevilla 36..., 7. Atheltic 33..., 10. Villarreal 29..., 12. Sporting 25..., 20. Xerez 11.