Grupa D
22

Vels minimalno slavio u Gruziji i zadržao šanse za prvo mjesto

Gruzija - Vels (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Velsa slavila je rezultatom 1:0 u utakmici devetog kola grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Reprezentacija Velsa u ovom meču igrala je bez najboljeg igrača Garetha Balea koji je zbog povrede ispao iz kombinacije za ovaj meč.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Gledaoci na stadionu su vidjeli tek jedan udarac u okvir gola, a na sve vrijedno spomena morali su čekati drugih 45. minuta.

Već u 49. minuti Vels je stigao do prednost. Veznjak Arsenala Ramsey dodao je loptu do Lawrencea koji je primio loptu na nekih 25 metara od gola domaće ekipe, a onda sjajno šutirao i savladao nemoćnog golmana gostiju.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te su gosti iz Velsa osvojili tri veoma važna boda.

U grupi D na prvom mjestu se nalazi reprezentacija Srbija koja će od 20:45 igrati meč protiv Austrije u kojem može osigrati direktan plasman na smotru najboljih sljedeće godine u Rusiji.

Gruzija - Vels 0:1