Drama u trci za titulu
27

Veliki kiks Galatasaraya obradovao Džeku i saigrače, Icardi sve dalje od Dijamanta

N. M.
Ekipa Galatasaraya napravila je veliki kiks u 16. kolu turske Superlige pošto u gostima nije uspjela da savlada ekipu Sivasspora.

Rezultat u duelu ovih rivala bio je 1:1, a Galata je pobjedu ispustila u samom finišu meča.

Vodio je istanbulski tim golom Kerema Demirbaya iz prve minute sudijske nadoknade prvog poluvremena, da bi u 86. minuti Sivasspor preko Fode Koite poravnao na 1:1 iz penala!

U završnici meča Galatasaray nije uspio da dođe do pobjedonosnog gola i ostalo je 1:1, a i napadač ovog kluba Mauro Icardi polako gubi korak u borbi s Edinom Džekom za mjesto prvog strijelca lige.

Na vrhu liste strijelaca Džeko ima 16 golova, a Icardi je ostao na tek 12 jer je i ovu utakmicu propustio zbog povrede.

Što se tiče tabele šampionata, Fenerbahče je lider sa 50 bodova, a Galatasaray sada ima dva manje (48) i ostaje da vidimo da li ovo može biti čak i odlučujuće u borbi za titulu prvaka Turske.