Liga prvaka
272

Velika senzacija na pomolu: Crvena zvezda vodi na poluvremenu sa 2:0 protiv Liverpoola

Nogometaše Crvene zvezde samo još 45 minuta dijeli od najvećeg iznenađenja u posljednjih desetak godina u Ligi prvaka.

Beograđani u četvrtom kolu elitnog evropskog klupskog takmičenja vode na poluvremenu rezultatom 2:0 protiv velikog Liverpoola na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda je hrabro krenula u susret i za to je nagrađena u 22. minuti kada je korner izveo Marin, a najviši igrač Zvezde, 193 cm visoki Pavkov, glavom zakucava loptu iza Alissonovih leđa za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije 24-godišnji napadač je postigao i drugi pogodak na utakmici. Na oko 25 metara se oslobodio Wijnalduma i silovitim šutem matirao golmana Redsa za 2:0.

Zanimljivo, Pavkov je zaigrao na ovom meču samo zahvaljujući tome što je Boakye povrijeđen. No, u potpunosti se isplatilo prvaku Srbije što mu je trener Milojević pružio šansu od prve minute.