605

Vedatorov jubilej: Ibišević postigao 100. gol u Bundesligi, a onda dobio crveni karton

U 12. kolu Bundeslige Hertha na domaćem terenu igra protiv Mainza, a trenutni rezultat je 2:1 za tim iz Berlina.

Seydel je u 25. minuti pogodio za vodstvo gostujućeg tima, ali je svoje raskošne napadačke sposobnosti u 36. minuti pokazao bh. reprezentativac Vedad Ibišević i na asistenciju Kaloua izjednačio na 1:1.

Potpuni preokret domaćem timu donio je Ibišević u 67. minuti i to ponovo na asistenciju Kaloua. Time je Vedator stigao do svog 100. pogotka u Bundesligi.

Ipak, jubilej je malo pokvaren crvenim kartonom u 74. minuti. Ibišević je tada dobio drugi žuti karton.

Računajući samo ovu sezoni, Ibiševića sada ima osam golova i treći je najbolji strijelac prvenstva iza Aubameyanga (13) i Modestea (12).