5

VIDEO / Vedad Ibišević asistent u remiju Kölna i Stuttgarta

Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
U 32. kolu njemačke Bundeslige Köln je ugostio ekipu Stuttgarta za koju nastupa bh. reprezentativac Vedad Ibišević. Popularni Vedo je upisao asistenciju u remiju ove dvije ekipe.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0, u drugom su gledatelji vidjeli prvi pogodak u 50. minuti. Domaće je u prednost na asistenciju Podolskog doveo Peszko.

"Švabe" su do izjednačenja stigle u 71. minuti. Ibišević je asistirao za Cacaua, koji je pogodio mrežu gostiju. Gentner je nekoliko minuta nakon izjednačenja propustio donijeti prednost gostima. Do kraja susreta je bilo još nekoliko izglednih prilika, a posebno opasan po goste je bio Podolski.

Ibišević je imao priliku svojoj ekipi donijeti sva tri boda kada se našao u prilici u 88. minuti, no, promjene rezultata nije bilo. Köln i Stuttgart su podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1.

Bundesliga, 32. kolo:

Werder – Bayern 1-2 (Naldo 51 / Naldo 75-ag, Ribery 90) Nürnberg – HSV 1-1 (Didavi 64 / Heung Min-Son 59)

Hoffenheim – Bayer Leverkusen 0-1 (Schürrle 79) Köln – Stuttgart 1-1 (Peszko 50 / Cacau 71) Hertha – Kaiserslautern 1-2 (Niemeyer 60 / Kirch 27, Wooten 38)

1. Borussia Dortmund 31 22 6 3 69-23 +46 72
  2. Bayern München 32 21 4 7 71-21 +50 67
  3. Schalke 31 18 3 10 66-41 +25 57
  4. Borussia Mönchengladbach 31 16 8 7 46-22 +24 56
  5. Stuttgart 32 14 8 10 60-42 +18 50
  1. Bayer 32 13 9 10 47-43 +4 48
  2. Hannover 31 11 11 9 39-43 -4 44
  3. Werder Bremen 32 11 9 12 46-52 -6 42