Remi na Nou Campu
20

Valverde se kockao, Messi ušao s klupe i spasio Barcelonu poraza od Athletica

U sedmom kolu španske La Lige Barcelona je dočekala Athletic Bilbao i jedva je uspjela stići do boda (1:1).

Trener Barce Ernesto Valverde se kockao i ostavio je Lionela Messija na klupi za rezervne igrače.

Iako su Katalonci napadali tokom čitavog susreta, gosti iz Baskije su stigli u vodstvo u 41. minuti. Susaeta je ubacio loptu sa lijeve strane, a u petercu De Marcos sjajno reaguje i pogađa za 1:0.

Početkom drugog poluvremena Valverde je shvatio da je vrag odnio šalu, te je u 55. minuti teren napustio Arturo Vidal, a u igru je ušao Messi. Od tog trenutka, sasvim očekivano, Barcelona je u potpunosti natherala goste da se grčevito brane. Messi je u 77. minuti sjajno šutirao iz prve, ali je samo uzdrmao lijevu stativu Simonovog gola.

Barca je do boda stigla u 84. minuti, naravno zahvaljujući isključivo argentinskom čarobnjaku.

Messi je primio loptu kod desne korner zastavice, ušao je u kazneni prostor i snažno šutirao, Simon je odbio loptu koja je ponovo došla do Argentinca, a on je ovaj put između dva gostujuća igrača probacio loptu do rezerviste El Haddadija koji je nakon samo četiri minute na terenu iz peterca poslao u nebranjeni dio mreže za konačnih 1:1.