Spahić zaradio žuti karton
33

Valencija savladala Sevillu sa 2:0, Stevanoviću sedam minuta igre

Emir Spahić (Foto: Arhiv)
Ekipa Seville u kojoj igraju i dva bh. fudbalera Emir Spahić i Miroslav Stevanović poražena je u subotu navečer u susretu sa Valencijom. U okviru 19. kola španske Primere Valencija je slavila sa 2:0.

Dok je Spahić igrao od prve minute, Stevanović je u igru ušao u 83. I jedan i drugi bh. reprezentativac pružili su dobru igru, a Sevilla je imala dobre prilike da postigne golove preko njih dvojice. Međutim, šansu je ipak iskoristio tim Valencije.

U 51. minuti domaći su poveli preko Roberta Soldada, uz asistenciju Adila Ramija, da bi u 88. Soldado ponovo bio precizan za 2:0 i tako osigurao pobjedu svog tima.

Spomenimo i to da je Spahić zaradio žuti karton u 39. minuti.

Primera, 19. kolo:

Valencia - Sevilla 2-0 (Soldado 50, 88) Osasuna - Real Madrid 0-0 Valladolid - Mallorca 3-1 (Ebert 21, 90, Gonzalez 88 / Victor 38) Espanyol - Celta 1-0 (Garcia 23)