Domaći slavili sa 4:0
53

Spahić autogolom pomogao Atl. Madridu da pobijedi Sevillu

Atletico Madrid je u večerašnjoj utakmici španske Primere pobijedio Sevillu s ubjedljivih 4:0. Domaćinu susreta je uveliko išlo na ruku i isključenje Fazia u 21. minuti susreta, ali i autogol Emira Spahića u 40. minuti.

Poveo je Atletico u 22. minuti golom Falcaoa s bijele tačke, da bi u 40. minuti kapiten reprezentacije BiH i igrač Seville Spahić povisio vodstvo domaćina na 2:0 autogolom.

Domaći igrači i navijači su ubrzo imali još više razloga za slavlje, kada je samo četiri minute kasnije Koke povisio prednost Atletica na 3:0, a asistirao mu je Diego Costa. Uz veliku prednost Atletica se otišlo na odmor.

U nastavku susreta sudija Ignacio Iglesias Villanueva nije štedio kartone, pa je Antonio Manuel Luna "pocrvenio" iako nije bio na terenu, kao i Ivan Rakitić koji je dobio i drugi žuti karton i tako je isključen iz igre.

I Spahić je u ovoj utakmici zaradio žuti karton, pa će biti suspendiran u narednom susretu.

Sevilla večeras definitivno nije imala šanse protiv Atletica koji je konačan rezultat 4:0 postavio u sudijskoj nadoknadi. Strijelac je bio Miranda.

Primera, 13. kolo:

Espanyol - Getafe 0-2 (Pedro Leon 17, Mane 90+1) Athletic Bilbao - Deportivo 1-1 (De Marcos 24 / Aguilar 52) Atletico Madrid - Sevilla 4-0 (Falcao 22-11m, Spahić 40-ag, Koke 44, Miranda 90+2) Levante - Barcelona (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 34, 2. Atletico Madrid 34 (+1), 3. Real Madrid 26 (+1), 4. Malaga 22 (+1), 5. Betis 22 (+1)...