0

Valencija deklasirala Bursaspor, Manchester bolji od Rangersa

Sarajevo-x.com
Večerašnji raspored 5. kola nogometne Lige prvaka je donio mečeve u grupama A, B, C i D. Odigrano je osam utakmica, s tim da su Rubin i Copenhagen svoj susret odigrali nešto ranije. Posebnu pažnju su izazvale utakmice Intera i Twentea, gdje se trener aktuelnog osvajača Lige prvaka borio da sačuva svoj posao, te utakmica Rangersa i Manchester Uniteda.

Grupa A

U utakmici koja je odlučivala o njegovom poslu, Rafael Benitez je morao svoj Inter odvesti do pobjede protiv Twentea. Radost i nadu u ostanak na Meazzi mu je donio Cambiasso pogotkom u 55. minuti. Inter je slavio rezultatom 1:0.

Druga utakmica ove grupe je donijela susret Tottenhama i Werdera. Englezi su poveli već u 6. minuti preko Kaboula. Vodstvo domaćih je na 2:0 povisio Luka Modrić u samom finišu prvog poluvremena. U drugom dijelu su Englezi bili bolja ekipa na terenu. Bale je promašio jedanaesterac u 54., ali je Crouch ipak povisio vodstvo Tottenhama na 3:0 u 79. minuti, što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Grupa B

Schalke je u ovom kolu bio domaćin Pjanićevom Lyonu. Njemačka ekipa je sjajno otvorila utakmicu postigavši dva gola u prvih dvadeset minuta susreta. Prvo je Farfan pogodio u 14. minuti, da bi mu se pet minuta kasnije na listi strijelaca pridružio Huntelaar. U drugom je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali je publika vidjela samo jedan pogodak. Huntelaar je svojim drugim golom iz 89. minute ovjerio pobjedu Schalkea, čime se ova ekipa našla prvom mjestu grupe B. Miralem Pjanić je odigrao posljednjih trideset minuta susreta.

U drugoj utakmici grupe B, Hapoel Tel Aviv je poveo protiv favorizirane Benfice u 24. minuti preko Zahavija. Drugi gol za domaće je postigao Douglas u 74. minuti susreta. Benficu je "dokrajčio" večeras sjajni Zahavi svojim drugim golom iz 90. minute, čime je ovjerio iznenađujući poraz portugalske ekipe.

Grupa C

Grupa C je donijela susrete Glasgow Rangersa i velikog Manchester Uniteda, te Valencije i Bursaspora.

Rangersi i United su odigrali čvrstu utakmicu u kojoj je ekipa Alexa Fregusona slavila minimalnim rezultatom. Strijelac za pobjedu i nova tri boda Uniteda je bio povratnik u ekipu Wayne Rooney koji je u 87. minuti pogodio iz jedanaesterca. Rangersi će takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi.

Valencija je još u prvom poluvremenu opravdala ulogu favorita. Publika je na prvi pogodak čekala do 17. minute, kada je iz jedanaesterca bio precizan Mata. Drugi gol je djelo Soldada iz 21. minute, a devet minuta kasnije strijelac trećeg gola je bio Aduriz. U 37. minuti se u strijelce upisao i Joaquin. Valencia je nastavila s dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Svoj drugi pogodak je u 55. minuti postigao Soldado. Bursaspor je uspio postići utješni gol u 69. minuti preko Batallae, ali samo devet minuta poslije, Dominguez je uzvratio postigavši šesti pogodak za Valenciju, koja je zabilježila uvjerljivu pobjedu nad Bursasporom rezultatom 6:1.

Grupa D

Utakmica između Rubina i Copenhagena je počela u 18.30 sati. Domaći su slavili minimalnim rezultatom, a strijelac je bio Noboa koji je iz penala zatresao mrežu Danaca.

Panathinaikos je u ovom kolu dočekao slavnu Barcelonu. Kataloncima je prednost u 27. minuti donio Pedro Rodriguez. U drugom poluvremenu, tačnije u 63. minuti, pogodio je i Messi. Pedro je svoj drugi gol, a ukupno treći za Barcelonu, postigao u 69. minuti. Barcelona je slavila rezultatom 3:0.

Večeras su plasman osminu finala osigurali Tottenham i Inter iz grupe A, Schalke i Lyon iz grupe B, Manchester i Valencia iz grupe C i Barcelona iz grupe D.

Rezultati susreta 5. kola nogometne Lige prvaka:

Grupa A: Inter - Twente 1:0 Tottenham - Werder 3:0

Tabela: 1. Tottenham 5 3 1 1 15:8 10 2. Inter 5 3 1 1 12:8 10 3. Twente 5 1 2 2 6:8 5 4. Werder 5 0 2 3 3:12 2

3. Rangers 5 1 2 2 2:5 5
  4. Bursaspor 5 0 0 5 1:15 0 Grupa D: Rubin Kazan - FC Kopenhagen 1:0 Panathinaikos - Barcelona 0:3

1. Barcelona 5 3 2 0 12:3 11
  2. Kopenhagen 5 2 1 2 4:4 7
  3. Rubin Kazan 5 1 3 1 2:2 6
  4. Panathinaikos 5 0 2 3 1:10 2