72

Valencia pobijedila Real i trku za prvaka Španije ponovo učinila zanimljivom

(Foto: EPA)
Fudbaleri Valencije pobijedili su na domaćem terenu u okviru 16. kola španske La Lige ekipu Reala iz Madrida s rezultatom 2:1.

Kraljevi su hladan tuš pretprili nakon samo devet minuta igre. Prvo je Zaza ispratio savršen centaršut kojeg je na ivicu šesnaesterca uputio El Haddadi, a onda precizno poslao loptu u mrežu za vodstvo Valencije.

Pet minuta kasnije Orellana pokazuje sjajnu pribranost nakon asistencije Nanija i udvostručuje prednost domaćih.

Potom je Real krenuo furiozno. Redale su se prilike Rodrigueza, Benzeme i dva puta Ronalda, ali nije bilo gola za Kraljeve najviše zahvaljujući sjajnom golmanu Valencije Alvesu.

Imali su i domaći veliku priliku da riješe pitanje pobjednika. Ipak, Navas je veoma lijepo odbranio udarac Pareja.

Minut prije odlaska na odmor Marcelo je lijepo centrirao Ronaldu koji glavom smanjuje prednost Valencije.

U nastavku se igralo sa manjim intenzitetom, a izdvojile su se dvije velike prilike s obje strane. Alves je prvo odbranio loš udarac Marcela iz dobre pozicije, a onda je Navas jedva uspio odbraniti bombu koju je uputio Parejo.

Real Madrid je ostao na liderskoj poziciji La lige s bodom prednosti i utakmicom manje od Barcelone, dok je Valencija s ova tri boda preskočila Betis i sada je na 14. mjestu.