Primera
0

Valencia osigurala četvrto mjesto

Sigurno će sljedeće sezone nogometaši Valencije igrati barem u pretkolu Lige prvaka nakon što su u dvoboju 36. kola Primere pobijedili Xerez na Mestalli 3-1.

Time su osigurali i teoretski četvrto mjesto, a ogromni su favoriti da sezonu završe treći i izbjegnu pretkolo najelitnijeg međunarodnog takmičenja nogometnih klubova.

Iako su gosti poveli u 37. minuti preko Armenterosa, Juan Mata je u 45. pogodio za 1-1 iz slobodnog udarca s 20-ak metara. U vodstvo je ljevonogi krilni igrač Valencije domaće doveo svojim drugim pogotkom i devetim ukupno ove sezone u 57. minuti.

Pobjedu je potvrdio deset minuta kasnije još jedan sjajni ljevonogi vezni igrač domaćih, David Silva. Njemu je to bio osmi prvenstveni pogodak.

U posljednjoj minuti utakmice zbog crvenog je kartona isključen desni bek domaćih Redondo. Prvu je opomenu zaradio devet minuta ranije.

Ovim porazom dva kola prije kraja Xerez je ostao gotovo bez ikakvih izgleda za prvoligaški opstanak.

Primera, 36. kolo:

Almeria – Villarreal 4-2 (Crusat 15, Uche 29, 43, Piatti 90+2 / Marcano 53, Ibagaza 66) Barcelona – Tenerife 4-1 (Messi 17, 90+3, Krkić 63, Pedro 77 / Martinez 39) Getafe – Sporting Gijon 1-1 (Soldado 47 / Miguel 17) Valencia – Xerez 3-1 (Mata 45, 57, Silva 67 / Armenteros 37)

Redoslijed: 1. Barcelona 93, 2. Real Madrid 89 (-1), 3. Valencia 68, 4. Mallorca 59 (-1), 5. Sevilla 57 (-1), 6. Getafe 52, 7. Villarreal 52...