Kup Kralja
6

Valencia nakon penala prošla u polufinale, Demirović ušao u 85. minuti

Ekipa Valencije plasirala se u polufinale španskog Kupa kralja nakon što su u uzvratnom meču protiv Deportivo Alavesa bili bolji poslije izvođenja penala.

Šišmiši su slavili u prvom meču rezultatom 2:1, a nakon prvih 45 minuta na Mendizorrotzi nije bilo pogodaka. Domaći navijači eksplodirali su u 73. minuti kada El Haddadi, samo minutu nakon što je ušao u igru, postiže pogodak i dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Bio je to rezultat koji je vodio Alaves u polufinale, ali samo četiri minute nakon toga Santi Mina postiže pogodak za poravnanje. Ipak, domaći igrači se nisu predali, a u igru je ubačen i mladi bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Samo minutu nakon njegovog ulaska, Alaves je postigao pogodak. Ovaj put na pravom mjestu bio je Sobrinho koji je pogodio za identičan rezultat kao i u prvoj utakmici, pa se pobjednik prvo čekao nakon produžetaka, a onda i penala.

Tu su se bolje snašli gosti koji su rezultatom 3:2 u penalima osigurali prolaza u polufinale.