La Liga
19

Valencia i Atletico Madrid remizirali, dva prelijepa pogotka viđena na Mestalli

U derbiju prvog kola španske La Lige Valencia je dočekala Atletico Madrid, a susret je završen rezultatom 1:1.

Gosti su prvi stigli u vodstvo u 26. minuti. Griezmann se namještao na šut na ivici kaznenog prostora, odbrana domaće ekipe je bila fokusirana isključivo na njega, a Francuz je potom majstorski asistirao Correi kojem nije bilo teško pogoditi u situaciji jedan na jedan sa Netom.

Šišmiši su poravnali rezultat u 56. minuti. Nakon sjajne akcije Wass je uposlio Rodriga, napadač Valencije je primio loptu prsima i potom iz voleja zakucao loptu sa desetak metara iza leđa nemoćnog Oblaka za 1:1.

Desetak minuta kasnije domaćin je mogao stići do preokreta, ali je nakon kornera Gabriel glavom šutirao, ali je samo uzdrmao stativu gola gostiju.