21

Tok utakmice: Vels - BiH 0:0

Piše: N. J.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je od 20:45 sati igrala drugu utakmicu kvalifikacija za Euro 2016. Protivnik Zmajeva bila je selekcija Velsa, a susret je završen bez golova. Utakmicu sa gradskog stadiona u Cardiffu mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+5' - Kraj utakmice u Cardiffu, susret je završen bez golova.
90+3' - Korner za Vels.
90+3' - Bale odlično šutira, Begović sjajno brani.
90+2' - Aut za Zmajeve.
90' - Igrat će se 4 minute sudijskog vremena.
90' - U Cardiffu 90. minuta, rezultat je 0:0.
88' - Šut Robson-Kanua, korner za Vels.
86' - Hajrović je ukrao jednu loptu, ali bez promjene rezultata.
83' - George Williams mijenja Jonathana Williamsa u redovima Velsa. Safet Sušić pravi prvu izmjenu, Hajrović mijenja Ibiševića.
82' - Dobar prodor Balea, Begović siguran.
81' - Korner za Zmajeve.
81' - Fenomenalan udarac Pjanića, Hennessey još bolje brani.
80' - Prekršaj nad Ibiševićem. Ponovo dobra prilika za Pjanića.
78' - Sjajna prilika za Vels. Nakon centaršuta Balea, Ashley Williams je glavom šutirao preko gola, sa pet metara.
77' - Hennessey će vratiti loptu u igru.
72' - Žuti karton je dobio i Ashley Williams.
71' - Džeko i Bale su dobili po žuti karton.
70' - Chester je dobio žuti karton zbog žestokog starta nad Bešićem. Varnice na terenu.
68' - Sjajan udarac Pjanića, lopta za malo odlazi pored gola.
67' - Slobodan udarac za BiH. Odlična prilika za Pjanića.
65' - Robson-Kanu je zamijenio Churcha.
65' - Lulić izbija loptu u korner.
63' - Korner za Vels.
57' - Taylor dobija žuti karton zbog starta nad Mujdžom.
56' - Hennessey odlično brani šut Medunjanina sa distance.
55' - Sjajan početak drugog poluvremena za Zmajeve. Vels se uspio odbraniti, mada su u pojedinim trenucima u odbrani djelovali izgubljeno.
54' - Hennessey sjajno brani šut Džeke.
53' - Pritisak Zmajeva, treći korner za BiH.
51' - Džeko je šutirao, Hennessey ponovo brani. Ostaje 0:0.
50' - Odlična prilika za Zmajeve, golman je odlično odbranio udarac Medunjanina. Odmah potom je Bale povukao kontranapad, ali je Bešić još jednom sjajno intervenisao.
48' - Prekršaj Bešića nad Baleom.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Cardiffu. Idemo pobijediti!
45+' - Očekujemo da Zmajevi u drugom poluvremenu pruže još bolju igru i, naravno, zabilježe pobjedu!

45+2' - Kraj prvih 45 minuta u Cardiffu. Vels - BiH 0: 0.
45' - Dobra kombinacija Medunjanina i Džeke, nema promjene rezultata.
44' - Ibišević je pao u 16-ercu domaćih, ruski sudija se nije oglasio. Bilo je kontakta.
42' - Muhamed Bešić je dobio nekoliko sjajnih duela sa Baleom.
40' - Navijači BiH su u ovim trenucima nadglasali domaće navijače.
35' - Još jedan prekršaj Pjanića, Velšani traže crveni karton za njega.
34' - Prekršaj Miralema Pjanića, sudija mu pokazuje žuti karton zbog grubog starta nad Jonathanom Williamsom.
32' - Ibišević je dobro šutirao glavom, Hennessey dobro postavljen.
32' - Drugi korner na utakmici za našu reprezentaciju.
29' - Očekuje se prva prava prilika pred golom Velsa.

27' - Još jednom dobar udarac Pjanića, ali lopta ide pored gola.
25' - Grub start Taylora nad Mujdžom. Igrač Velsa nije dobio žuti karton.
23' - Bešić je odličnio iznio loptu sa naše polovine. Aut za Zmajeve.
20' - Dobra akcija Velsa, ali lopta odlazi preko gola. Šutirao je Gunter.
19' - Dobra dubinska lopta Medunjanina prema Džeki, ali ostaje 0:0
18' - Pljusak u Cardiffu.
16' - Hadžić je napravio prekršaj i dobio žuti karton.
13' - Duga lopta prema Baleu, ali se najbolji igrač Velsa nije snašao.
11' - Prvi korner za Zmajeve.
10' - Pjanić je dobro šutirao sa distance, golman Velsa je na mjestu.
7' - Intervencija Šunjića, novi korner za Vels.
5' - Prvi korner za Vels.
2' - Kako je i najavljeno, na tribinama stadiona u Cardiffu je oko 30.000 gledatelja.
1' - Utakmica u Cardiffu je počela. Sretno, Zmajevi!
20:44 -
20:40 - U toku je intoniranje himni Bosne i Hercegovine i Velsa.
20:40 - Zmajevi neće biti bez podrške u Cardiffu, gdje su stigle stotine navijača naše reprezentacije.
20:39 - Igrači oba tima su izašli na teren, očekuje se intoniranje himni.
20:36 - Susret je vrlo važan za obje selekcije, a iz oba tabora su najavili da će ići na pobjedu.
20:26 - Počela je padati kiša u Cardiffu.
20:23 -
20:22 - Sastav Velsa: Hennessey, Gunter, Taylor, Chester, Davies, A. Williams, King, Bale, Ledley, J. Williams, Church.
20:15 - Očekuje se da će na tribinama gradskog stadiona u Cardiffu biti 30.000 gledatelja.
20:05 - Zmajevi će protiv Velsa istrčati na teren u sljedećem sastavu: Begović, Šunjić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Mujdža, Sušić, Hadžić, Ibišević, Džeko.
19:59 - Još je manje od sat vremena do početka utakmice 2. kola kvalifikacija za Euro u Cardiffu, gdje će se sastati selekcije Velsa i BiH.