Tok utakmice: FK Sarajevo - FK Željezničar 0:0

30.10.2013. u 21:39
22
112
22
Vječiti sarajevski rivali Sarajevo i Željezničar na stadionu Koševo, u okviru 14. kola Premijer lige BiH, odigrali su 102. gradski derbi, koji je prošao bez golova. Tekstualni prijenos utakmice ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
95' - Kraj utakmice! 102. gradski derbi između Sarajeva i Željezničara završio je bez golova.

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Treća izmjena za Željezničar. Zolotić ulazi umjesto Tomića.

90' - Bučan puca ka mreži Sarajeva, ali je Bandović bio spreman.

88' - Travančić šutira, ali Lončarić uspješno brani.

88' - Žuti karton i za Hasanovića, četvrta opomena Željezničaru.

86' - Druga izmjena za Željezničar. Izlazi Jamak, a ulazi Sadiković.

84' - Žuti karton za Selimovića. Treća javna opomena za Željezničar.

80' - Novi slobodan udarac za Sarajevo. Fauliran Karić, a Osmanagić puca.

78' - Žuti karton za Tomića. Druga javna opomena za Željezničar.

77' - Prva izmjena za Željezničar. Svraka predaje kapitensku traku Jamaku, a ulazi Bučan.

72' - Slobodan udarac za Sarajevo. Travančić je ubacio s lijeve strane, a Puzigaća glavom šutira preko gola.

70' - Treća izmjena za Sarajevo. Osmanagić ulazi umjesto Kovačevića.

68' - Kovačević povrijeđen, ljekarski tim Sarajeva ulazi na teren.

65' - Karić opet pokušava, ali zbog neodlučnosti propušta šansu.

64' - Prilika za Sarajevo. Karić pokušava, ali sudija svira. Sarajevo puno bolje u drugom poluvremenu.

62' - Željezničar u akciji, ali Jamak vraća loptu u kazneni prostor.

61' - Slobodan udarac za Sarajevo nakon fauliranja Puzigaće. Pucao je Todorović, ali neuspješno.

58' - Još jedan prekid utakmice. Bakljada na tribinama.

57' - Travančić izvodi korner za Sarajevo, ali dolazi do još jednog kornera.

56' - Kraći prekid u iščekivanju kornera.

55' - Travančić opet pokušava, ali neuspješno. Korner za Sarajevo.

53' - Travančić odmah kreće u akciju, ali pogađa vanjski dio mreže.

52' - Druga izmjena za Sarajevo. Travančić ulazi umjesto Radovca.

51' - Dobar udarac Karića, Lončarić brani.

49' - Komazecu se ukazuje pomoć nakon što je u njegovoj blizini eksplodirala petarda.

47' - Kovačević pokušava, ali ne uspijeva. Lopta je zakačila jednog od igrača Željezničara.

47' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- - Igrači su izašli na teren. Očekuje se početak drugog poluvremena.

- - Željezničar je dominirao u prvom poluvremenu. Jedan navijač FK Sarajevo zaprosio je svoju djevojku na tribinama.

- - Trener Musemić rekao je kako je Željezničar imao svoje prilike, koje je propustio.

- - Trener Đurbuzović rekao je kako se nada da će njegov tim nastaviti ovim tempom, a da će tempo Sarajeva oslabiti.

47' - Kraj prvog poluvremena nakon dvije minute produžetka. Rezultat je 0:0.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

42' - Selimović pokušava da se probije ka mreži, ali ga odbrana Sarajeva sprječava.

40' - Slobodan udarac za Sarajevo i prilika za kontru Željezničara.

37' - Puzigaća ulazi umjesto Tadejevića.

35' - Tadejević je povrijeđen i mora napustiti igru.

33' - Još jedna prilika za Sarajevo, ali Karić ne prima dobro loptu. Kerla je u posljednji čas uklizao.

32' - Karić pokušava, ali je blokiran.

30' - Slobodan udarac za Sarajevo. Žuti karton za Jamaka zbog prigovora. Komazec centrira u pokušaju uigrane akcije Sarajeva, ali ne uspijeva.

29' - Todorović je s desne strane tražio Karića, ali Stanić je intervenisao ispred napadača domaćih.

26' - Tomić je centrirao s desne strane, Hodžić ne uspijeva najbolje zahvatiti loptu glavom. U nastavku napada Hodžić puca preko gola.

25' - Komazec šutira iz slobodnog udarca, pored živog zida, ka golu Željezničara, ali ne uspijeva.

18' - Prilika za Željezničar. Selimović puca ka golu Sarajeva, ali lopta prolazi pored gola.

15' - Duel Kerle i Komazeca pred golom Željezničara, sviran je faul u napadu.

12' - Selimović ubacuje ka golu, ali nema nikoga da prihvati loptu i izlazi u aut.

9' - Dobar dribling Tomića ka golu Sarajeva, ali ne uspijeva.

8' - Slobodan udarac za Sarajevo.

6' - Nova prilika za Željezničar, ali Bandović interveniše. Kontakt Hodžića i Bandovića, faul za Sarajevo. Željezničar bolji u prvim minutama susreta.

3' - Prilika za Željezničar, ali dobra odbrana Sarajeva sprječava napad.

2' - Komazec isprobao svoj šut ka mreži Željezničara.

- - Počeo je 102. sarajevski derbi, nadamo se kvalitetnoj nogometnoj predstavi i golovima.

- - Utakmica uskoro počinje, sve je spremno za veliki spektakl.

- - Igrači su izašli na teren.

- - Napadač Divova Nikola Komazec igrat će svoj prvi derbi. Priželjkuje pogodak i pobjedu svog tima.

- - Nogometaš Željezničara Nermin Jamak je najavio bespoštednu borbu za tri boda. On tvrdi da će u derbiju presuditi veća želja njegovog tima za pobjedom. Istakao je kako mu je čast igrati sarajevski derbi.

- - Kapiten FK Sarajevo Vule Trivunović se raduje novom derbiju. On u drugom mandatu nosi dres Sarajeva. Očekuje neizvjesnu utakmicu do samog kraja, a u mlade snage Sarajeva ima mnogo povjerenja.

- - Napadač Željezničara Vernes Selimović postigao je dva gola Sarajevu u dresu Željezničara. To ga ohrabruje uoči novog duela, u koji ulazi "hladne glave" i bez velike euforije.

- - Defanzivac FK Sarajevo Ivan Tatomirović respektuje protivnika, ali ima povjerenja u napadače FK Sarajevo, koji bi po njegovom mišljenju trebali slomiti otpor komšija.

- - Igrač Željezničara Nermin Zolotić se oporavio od povrede i nada se prilici za igru protiv rivala i pobjedi Plavih. Prošli derbi na Koševu ne pamti po dobrom. Plakao je nakon poraza od Divova. Nada se da će ovog puta biti bolje

- - Golman Bordo ekipe Dejan Bandović ima povjerenja u svoju zadnju liniju. Očekuje tešku utakmicu, ali i pobjedu svog tima uz maksimalno zalaganje na terenu. Sarajevo zasad ima najbolju odbranu u ligi.

- - Desetak hiljada navijača je na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

- - Kapiten Željezničara Muamer Svraka je obećao spektakl na terenu.

- - Još 15 minuta do početka utakmice.

- - Trener Željezničara Hajrudin Đurbuzović je kazao da njegov tim uvijek igra na pobjedu i da navijači mogu očekivati žestoku borbu i otvorenu igru na Koševu.

- - Kapiten FK Sarajevo Vule Trivunović je priznao da u ekipi ima nervoze, pozvao je navijače da daju svoju podršku timu te se nada pobjedi protiv Željezničara.

- - Trener FK Sarajevo Husref Musemić je uoči derbija istakao važnost utakmice za njegov tim. Dodao je da forma, bodovi i pozicija na tabeli nikad nisu presudni u duelima vječitih rivala. Izrazio je nadu da će motiv njegovih igrača odlučiti utakmicu korist u Divova.

- - Na ranije održanoj konferenciji za medije direktori Sarajeva i Željezničara su pozvali navijače na fer i sportsko ponašanje i pridržavanje zakonskih propisa kako bi večerašnji derbi ostao upamćen kao istinski nogometni spektakl.

- - Velika euforija vlada glavnim gradom BiH, dok navijači pristižu na stadion "Asim Ferhatović Hase". Vremenski uslovi su odlični za odigravanje večerašnjeg susreta.

- - Za Željezničar nastupaju: Lončarić, Kerla, Stanić, Hodžić, Selimović, Zeljković, Svraka, Jamak, Tomić, Hasanović i Urdinov. Na klupi su: Hadžić, Bučan, Zolotić, Hasanhodžić, Sadiković Enis, Sadiković Damir i Bajić.

- - Za Sarajevo nastupaju: Bandović, Kovačević, Komazec, Todorović, Tatomirović, Trivunović, Karić, Cimirot, Tadejević, Dupovac i Radovac. Na klupi su: Abdihodžić, Huseinbašić, Travančić, Jevtić, Osmanagić, Handžić i Puzigaća.

- - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 14. kola BHT Premijer lige, 102. vječitog derbija između gradskih rivala Sarajeva i Željezničara. Utakmica počinje u 19:45 sati.