Grupa A
83

Urugvaj u 90. minuti savladao Egipat, Salah odgledao susret sa klupe

I dok je prva utakmica prvog kola Grupe A ponudila pet pogodaka, danas je susret Urugvaja i Egipta odlučio samo jedan pogodak, a tri boda su upisali Urugvajci.

Urugvaj je pokušavao napadati, dok je Cuper postavio svoju ekipu veoma defanzivno.

Junak Urugvaja mogao je biti Suarez koji je imao nekoliko prilika, a tri puta se baš obrukao. Najprije je u 24. minuti nakon kornera došao u odličnu situaciju, ali je promašio gol, dok je u 47. minuti egipatski golman El Shenawy sjajno odbranio u situaciji jedan na jedan.

U 74. minuti je ponovo izašao sam na El Shenawyja, pokušao ga je driblati, ali je Egipćanin odlično intervenisao i rukama pokupio loptu iz Suarezovih nogu bez problema.

U 83. minuti Suarez je konačno uradio jedan dobar potez i glavom je spustio loptu Cavaniju na volej sa 16 metara, ali je El Shenawy fantastičnom paradom spasio svoj gol i odbio loptu u korner.

Cavani je još jednom pokušao u 89. minuti iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali je uzdrmao stativu.

Urugvaj je do pobjede došao u 90. minuti. Korner je izveo Sanchez, a Gimenez glavom šalje loptu u mrežu za konačnih 1:0.

Najbolji egipatski igrač Salah je zbog povrede ramena susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.