0

FOTO+VIDEO / United porazio City bez Džeke i Balotellija

Sarajevo-x.com
(Foto: AFP)
Manchester United je na gostovanju kod rivalskog Cityja u okviru trećeg kola FA Cupa slavio rezultatom 2:3. Bh. reprezentativac Edin Džeko ovaj put nije bio ni na klupi za rezervne igrače zbog povrede koljena.

Gosti su preko Rooneyja stigli do ranog vodsta već u 10. minuti utakmice što im je dalo dodatni vjetar u leđa, nakon sramotnog poraza u prošlom kolu kod Newcastlea.

U odličnom otvaranju utakmice pomogao im je i kapiten Građana Kompany koji je u 12. minuti zaradio crveni karton i tako ostavio saigrače da se bore sa brojnijim protivnikom. To je bio dodatni hendikep za City koji je utakmicu počeo bez povrijeđenih Džeke i Balotellija.

Do nedostižne prednosti Crveni đavoli stigli su u 39. minuti golom Rooneyja. Na odmor se otišlo s prednošću Uniteda od 3:0.

Izabranici trenera Mancinija smanjili su rezultat na 1:3 golom srbijanskog reprezentativca Kolarova, a u 64. minuti Aguero je smanjio na 2:3.

U 83. minuti sudija je mogao svirati penal za City nakon što je jedan igrač Uniteda igrao rukom u kaznenom prostoru.

Manchester United je pobjedom protiv gradskog rivala izborio prolazak u 4. kolo FA Cupa.