Mancinijev tim u sjajnoj formi
0

FOTO+VIDEO / City "demolirao" gradskog rivala na Old Traffordu, dva gola Džeke

Piše: N. J.
Manchester City je u gradskom derbiju 'demolirao' tim Manchester Uniteda u okviru 9. kola Premiershipa sa nevjerovatnih 1:6.

Građane je u vodstvo doveo Mario Balotelli u 22. minuti, nakon dodavanja Milnera. Isti igrač asistirao je italijanskom internacionalcu i u 60. minuti za velikih 2:0. U međuvremenu je posao Cityjevim igračima olakšao Evans, zaradivši crveni karton u 47. minuti.

Sjajni Aguero je u 69. minuti poentirao za 3:0 nakon dodavanja Richardsa. Minut kasnije u igru je umjesto dvostrukog strijelca Balotellija ušao naš reprezentativac Edin Džeko. On je već u narednoj minuti imao dobru šansu, dobro je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Sedam minuta kasnije naš reprezentativac je također imao lijepu priliku, ali je njegov šut zaustavio golman De Gea.

U 81. minuti Fletcher je sjajim udarcem s više od 20 metara smanjio rezultat na 1:3. No, onda su se u samom finišu utakmice, u 89. i 90. minuti, u strijelce upisali Edin Džeko i David Silva (na Džekinu asistenciju), za fantastičnih 1:5. U sudijskom vremenu Džeko je zapucao veliku šansu za 1:6, ali se u narednoj minuti iskupio i pogodio za konačnih 1:6.

Ovom je pobjedom ekipa Roberta Mancinija zadržala i učvrstila lidersku poziciju u Premiershipu i sada imaju 25 bodova iz devet odigranih utakmica, odnosno pet više od gradskog rivala.

Dodajmo kako je tim našeg Asmira Begovića, Stoke, poražen na gostovanju kod Arsenala. Begović je tri puta vadio loptu iz mreže, a strijelci su bili Gervinho u 27. minuti i Van Persie u 73. i 82. Jedini gol za Stoke postigao je Crouch u 34. minuti.

U trećoj utakmici odigranoj danas Everton je u gostima savladao Fulham sa 3-1.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/73050babcff273e28fa0f037255502ff"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/73050babcff273e28fa0f037255502ff" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" ></EMBED></OBJECT>

Rezultati 9. kola Premiershipa:

Manchester United – Manchester City 1-6 Arsenal – Stoke City 3-1 Fulham – Everton 1-3

Poredak: Manchester City 25, United 20, Chelsea i Newcastle 19...