Visokih 5:1
116

Ubjedljiva pobjeda Sarajeva protiv Voždovca u prijateljskoj utakmici

Ekipa Sarajeva savladala je Voždovac rezultatom 5:1 u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za narednu sezonu.

Izabranici Husrefa Musemića u vodstvo su stigli u 31. minuti kada Mersudin Ahmetović pogađa na asistenciju Šišića, a samo sedam minuta poslije Halilović koristi nesmotrenost u odbrani srbijanske ekipe i pogađa za 2:0.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, da bi u 51. minuti Rahmanović najbolje reagovao u gužvi koja je nastala u petercu Voždovca te postiže treći gol za Sarajevo. Samo nekoliko minuta poslije, Voždovac je smanjio nakon što je Adukor u pokušaju da izblokira šut loptu skrenuo u svoju mrežu.

Pitanje pobjednika meča odlučeno je u 88. minuti kada Radovac nakon promašenog penala Rešića loptu šalje u mrežu, a isti igrač ubrzo nakon toga lijepo pogađa iz voleja za konačnih 5:1.