Intervenisao i VAR
64

Tuzla City doživio nevjerovatan poraz u prijateljskom duelu u Osijeku

E. B.
Nogometaši Tuzla Cityja doživjeli su nevjerovatan poraz u prijateljskom duelu u Osijeku.

Domaća ekipa je na Gradskom vrtu dominirala i na kraju je slavila rezultatom 8:2.

Za Tuzla City su od prve minute igrali Fejzić, Crnkić, Šarčević, Kojić, Kovčić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar i Hadžanović. U drugom poluvremenu su zaigrali Muminović, Ramić, Beganović, Mešinović i Burić.

Za Osijek su susret počeli Malenica, Majstorović, Jugović, Kamenar, Dugandžić, Bočkaj, Špoljarić, Šorša, Mioč, Lončar, i Mbakogu, a već nakon 28 minuta igre domaća ekipa je vodila rezultatom 4:0.

Mrežu Fejzića su tresli Kamenar (3.), Bočkaj (20.), Špoljarić (22.) i Dugandžić (penal 28.). U 33. minuti Kojić je smanjio na 4:1.

U 45. minuti prvi put su se premijerligaški igrači "suočili" s VAR-om. Hadžanović je pogodio za 4:2, a asistencijom VAR-a pogodak je poništen jer je Ubiparip igrao rukom prije nego je lopta stigla do Hadžanovića.

U 65. minuti Ramić je smanjio na 4:2, a potom je Muminović, koji je na poluvremenu zamijenio Fejzića, primio četiri pogotka. U strijelce su se upisali Mance (71., 90.), Špoljarić (79.) i Marić (86.).