14

Treći poraz Lampardovog Chelseaja u posljednje četiri utakmice u Premiershipu

F. Z.
Everton - Chelsea (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Chelseaja upisali su treći poraz u posljednje četiri utakmice u engleskom Premiershipu. Nakon Manchester Cityja i West Hama bodove su Plavcima uzeli i nogometaši Evertona.

Karamele su danas na svom Goodison Parku slavile protiv Chelseaja rezultatom 3:1 i tako je Everton prekinuo seriju od tri uzastopna poraza. Otkaz Marcu Silvi dobro se odrazio na ekipu Evertona, a domaćin je već u petoj minuti pogotkom Richarlisona došao do prednosti.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena bilo je 2:0 za domaće, a mrežu Plavaca zatresao je Calvert-Lewin. Samo tri minute kasnije smanjio je Chelsea, a strijelac je bio Kovačić. Konačnih 3:1 postavio je Calvert-Lewin u 84. minuti susreta.

Chelsea nakon 16 odigranih kola ima 29 bodova na četvrtom mjestu Premiershipa, dok je Everton 14. sa 17 osvojenih bodova.