Drama u Amsterdamu
27

Tottenham se vratio u život: Spurse još jedan pogodak dijeli od finala Lige prvaka

Tottenham je izjednačio na 2:2 protiv Ajaxa u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka.

Ajax je poveo pogocima Matthijsa De Ligta u 5. i Hakima Ziyecha u 36. minuti susreta i ekipe su otišle na odmor pri rezultatu 2:0 za Ajax, koji je slavio u prvom meču rezultatom 1:0.

Pred Tottenhamom je ostalo 45 minuta da postigne tri pogotka, a pri tome ne primi nijedan, te da na taj način ode u finale Lige prvaka.

Jedan pogodak su Spursi postigli u 55. minuti nakon brzog kontranapada. Dele Alli je odradio veći dio posla, a Lucas Moura je pogodio za 2:1.

Samo četiri minute kasnije ponovo je Moura pogodio i tako vratio Tottenham u potpunosti u igru.

Nema sumnje da će preostalih pola sata biti izuzetno uzbudljivi.