11

Tottenham preokretom do pobjede nad Evertonom, Bešić odigrao cijelu utakmicu

(Foto: EPA)
Tottenham je u okviru 13. kola engleske Premierlige ugostio ekipu Evertona i preokretom stigao do pobjede rezultatom 2:1.

Hladan tuš za navijače Tottenhama na White Hart Laneu priredio je Kevin Mirallas u 15. minuti, koji je šutirao izvan šesnaesterca i postigao fantastičan gol za vodstvo Evertona.

Ipak, slavlje gostiju je trajalo svega šest minuta, jer je rezultat na 1:1 izjednačio, Christian Eriksen.

Za potpuni preokret se pobrinuo Roberto Soldado, koji je nakon asistencije Aarona Lennona pogodio u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio za 2:1. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, tačnije u 58. minuti, akcija Christiana Eriksena i Federica Fazija nije rezultirala novim golom za Pijetlove. Većih prilika i golova do kraja utakmice nije bilo. Tottenham je pobijedio Everton rezultatom 2:1.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić je odigrao cijelu utakmicu za Everton.

Tottenham je na sedmom mjestu an tabeli sa 20 bodova, dok je Everton na desetoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.