Liga prvaka
105

Tottenham do vrha napunio mrežu nemoćne Crvene zvezde

Nogometaši Tottenhama pobijedili su u Londonu u okviru 3. kola Lige prvaka ekipu Crvene zvezde rezultatom 5:0 i tako se donekle iskupili za katastrofu protiv Bayerna u prošlom kolu.

Pijetlovi su od početka krenuli žestoko i već u devetoj minuti Kane je doveo domaće u vodstvo nakon asistencije Lamele iz kornera.

Argentinski veznjak je potom sedam minuta kasnije uposlio Son Heung-Mina, koji je udvostručio prednost engleske ekipe.

Do odlaska na odmor sjajni Južnokorejanac je još jednom zatresao mrežu beogradske ekipe pa su domaći na poluvrijeme otišli sa sigurnih 3:0.

Fantastičnu partiju Lamela je zaokružio pogotkom u 57. minuti, a odlični Kane je u 72. postavio konačnih 5:0.

Tottenham je ovom pobjedom na tabeli prestigao Crvenu zvezdu i Olympiakos. Pijetlovi sada imaju četiri boda, odnosno pet manje od lidera Bayerna, dok je Zvezda ostala na tri boda. Olympiakos ima jedan bod.