Premiership
0

Torres torpedirao Chelsea s dva gola

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na svom Anfieldu ekipu Chelseaja s 2-0 u derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Junak pobjede domaćina, ostvarene u uobičajeno sjajnoj atmosferi kada su ovakve utakmice u pitanju, bio je dvostruki strijelac Fernando Torres. Možda ove sezone i nije u formi, ali protiv Chelseaja je uvijek igrao dobro, stigao je do brojke od već šest prvenstvenih golova protiv ''bluesa''.

Prvi gol je Torres zabio u 11. minuti. Odlično ga je poluvisokom loptom proigrao Kuyt, a Torres je izvrsno prihvatio loptu, pobjegao Terryju i sa 7-8 metara matirao nemoćnog Čecha. U 44. minuti, ''El Nino'' je zabio i drugi gol. Meireles je oduzeo loptu Coleu, poslužio Torresa na lijevoj strani, a španski napadač je ušao s loptom u kazneni prostor, te je sjajnim udarcem unutarnjim felšom još jednom razgalio veliku većinu gledatelja na Anfieldu.

Liverpool je potpuno zasluženo otišao na odmor s vodstvom, jer je bio bolja i konkretnija ekipa od aktealnog prvaka i trenutnog lidera na tabeli. No, u nastavku je Chelsea napravio veliki pritisak prema golu domaćina, dobrih početnih 25 minuta drugog poluvremena igralo se praktički samo na polovici domaćina.

Ipak, iz tog pritiska nije se rodilo mnoštvo izrazitih šansi za goste, već samo dvije. Jednom je Reina sjajno obranio udarac Maloude iz neposredne blizine, a drugi puta je španski golmanLiverpoola rukom obranio udarac Anelke, a lopta se odbila u gredu...

Imali su i domaćini dvije prilike u završnoj fazi utakmice. Jednom je udarac Kuyta obranio Čech, a u sudačkoj nadoknadi je Maxi Rodriguez izbio potpuno sam pred Čecha, no, umjesto udarca, izabrao je dribling. Dojam je da ga je Čech srušio i da je domaćin trebao dobiti penal, ali tako nije mislio i sudac Howard Webb.

Dodajmo još da je Carlo Ancelotti ostavio Didiera Drogbu na klupi u prvom poluvremenu. Uveo ga je u igru tek u nastavku, ali niti ulazak bjelokošćanskog napadača nije ništa bitno promijenio.

Liverpool je prošle sezone izgubio obje prvenstvene utakmice od Chelseaja s 2-0, ali ovoga puta je istim rezultatom slavio. Bila je to treća uzastopna pobjeda ''redsa'' koji su definitivno izašli iz krize. Ovu su utakmicu odigrali vrlo dobro. Skočio je na deveto mjesto na tabeli s 15 bodova, 10 manje od vodećeg Chelseaja.

Manchester City je u gostima svladao West Bromwich s 2-0, čime je okončao 11-mjesečno razdoblje Baggiesa bez domaćeg prvenstvenog poraza. Dvostruki strijelac za City bio je italijanski napadač Mario Balotelli.

Prvi je gol Balotelli zabio u 20. minuti nakon kombinacije s kapitenom Carlosom Tevezom, koji se vratio u ekipu nakon povrede, a samo šest minuta kasnije je 20-godišnji italijanski napadač zabio i drugi gol na utakmici, nakon centaršuta Davida Silve.

Balotelliju su ovo bili prvi prvenstveni pogoci u dresu Cityja, što i ne čudi budući da je odigrao tek treću utakmicu u Premiershipu nakon duže pauze zbog povrede i operacije desnog koljena.

Kako ne bi ostao upamćen samo po golovima, Balotelli se pobrinuo u 63. minuti, kada je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog starta na Youssoufu Mulumbuu. Prvi žuti je dobio samo tri minute ranije. Mulumbu je i sam morao iz igre zbog crvenog kartona u 82. minuti.

Chelsea vodi na tabeli s 25 bodova, Manchester United ima 23, a Arsenal i Manchester City po 20 bodova. Newcastle je peti sa 17 bodova...

Premiership, 11. kolo:

Arsenal – Newcastle 0-1 (Carroll 45) WBA – Manchester City 0-2 (Balotelli 20, 26) Liverpool – Chelsea 2-0 (Torres 11, 44)

1.Chelsea 11 8 1 2 27-5 +22 25 2. Manchester United 11 6 5 0 24-13 +11 23

1.  Arsenal	11	6	2	3	22-11	+11	20

2.  Manchester City	11	6	2	3	15-10	+5	20

3.  Newcastle	11	5	2	4	20-14	+6	17

4.  Bolton	11	3	6	2	17-16	+1	15

5.  Tottenham	11	4	3	4	13-14	-1	15

6.  Sunderland	11	3	6	2	11-12	-1	15

7.  Liverpool	11	4	3	4	12-14	-2	15