Premiership
0

Chelseaju derbi, Liverpool i dalje loš

Derbi utakmica 7. kola engleskog nogometnog prvenstva igrana je na Stamford Bridgeu, na kojem je domaći Chelsea upisao 2-0 pobjedu protiv gradskog rivala Arsenala.

Londonski derbi obilježili su pogocima Didier Drogba i Alex. Reprezentativac Obale Slonovače je i dalje u nezadrživoj seriji i kada je Premiership u pitanju i kada je Arsenal suparnik Chelseaju. Naime, najbolji strijelac engleskog prvenstva iz prošle sezone već je na šestom ligaškom pogotku u ovoj, dok je "topnicima" u njihovom 13. sučeljavanju u kojem je nastupio zabio i trinaesti pogodak. Postigao ga je, improvizirajući na jedno oštro ubacivanje s lijeve strane, petom u 38. minuti.

Alex je konačnih 2-0 postavio 85. "bombom" iz slobodnog udarca koja je odsjela u lijevom gornjem kutu vratiju nemoćnog Lukasza Fabianskog.

Chelseaju je ovo bila šesta pobjeda u Premierligi od čega četvrta na Stamford Bridgeu. Sve su bile savršene, pa gol-razlika aktualnih prvaka pred domaćim navijačima iznosi 14-0.

Nogometaši Liverpoola nastavljaju razočaravati svoje navijače. Posljednji u nizu rezultatskih "šamara" prilijepila im je dojučarašnja ekipa Championship lige, Blackpool, i to 2-1 pobjedom na Anfieldu.

Treći je to već poraz "redsa" u premierligaškom dijelu sezone u kojem imaju i tri remija i samo jednu pobjedu. Charlie Adam iz penala i Luke Varney istovremeno su Blackpoolu prokrčili put do treće pobjede u ligi koju nije mogao spriječiti niti pogodak grčkog odbrambenog igrača Sotiriosa Kyrgiakosa iz 53. minute.

Inače, Liverpool je na travnjak izveo sve što ima, pa se tako u igru vratio kapiten Steven Gerrard, a nastupili su, i to od samoga starta, i Fernando Torres i Joe Cole. Španski napadač nije dugo trajao, zbog povrede iz devete minute brzo je zamijenjen.