Tokovi susreta Evropske lige: Tri pobjede gostiju, remi u Londonu

E. B.
Večeras su se igrali prvi susreti četvrtfinala Evropske lige, a tekstualne prijenose mečeva mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj susreta

Ajax - Roma 1:2, Dinamo Zagreb - Villarreal 0:1, Arsenal - Slavia Prag 1:1, Granada - Manchester United 0:2

90+4' - Arsenal - Slavia 1:1! U posljednjim sekundama utakmice Holes je pogodio za 1:1!

89' - Granada - Manchester United 0:2! Fernandez je realizovao penal za sigurnih 2:0!

87' - Ajax - Roma 1:2! Ibanez je zakucao loptu u mrežu domaće ekipe!

86' - Arsenal - Slavia 1:0! Rezervista Pepe pogađa za vodstvo domaćih u samom finišu meča!

62' - Arsenal - Slavia 0:0 Lacazette se lijepo namjestio na udarac, ali je uzdrmao samo prečku!

57' - Ajax - Roma 1:1! Ajax je kažnjen zbog Tadićevog promašaja! Pellegrini je šutirao iz slobodnjaka u golmanov ugao, a Scherpen je katastrofalno reagovao i primio pacerski pogodak!

53' - Ajax - Roma 1:0 Tadić je promašio penal! Tačnije, šutirao je po sredini gola, a Lopez mu je odbranio!

Poluvrijeme

44' - Dinamo - Villarreal 0:1! Teophile-Catherine je skrivio penal, Moreno je siguran sa bijele tačke!

39' - Ajax - Roma 1:0! Klaasen i Tadić su odigrali dupli pas nakon greške odbrane Rome, a Nizozemac je pogodio za vodstvo Kopljanika!

31' - Granada Manchester United 0:1! Rashford je pogodio ja vodstvo Crvenih đavola!

26' - Dinamo - Villarreal 0:0 Domaćin je postigao pogodak preko Atiemwena, ali je nakon intervencije VAR-a on poništen!

25' - Bez većih uzbuđenja na sva četiri terena. Još uvijek se čeka na prve pogotke.

6' - Granada - Manchester United 0:0 Na teren je utrčao jedan čovjek potpuno nag i nakratko prekinuo meč!

1' - Susreti na sva četiri terena su počela.

20:57 - Sve je spremno za početak utakmica.

20:43 - U Londonu Arsenal dočekuje prašku Slaviju.

Arsenal: Leno, Cedric, Holding, Gabriel, Bellerin, Partey, Xhaka, Willian, Smith Rowe, Saka, Lacazette.

Slavia: Kolar, Bah, Holes, Zima, Boril, Hromada, Dorley, Stanciu, Provod, Olayinka, Sima.

20:38 - Manchester United se smatra prvim favoritom za osvajanje Evropske lige, a do trofeja mora preskočiti još tri prepreke. Prva od njih je Granada.

Granada: Silva, Diaz, Duarte, Neva, Vallejo, Gonalons, Montoro, Puertas, Herrera, Kenedy, Soldado.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay, Pogba, James, Greenwood, Fernandes, Rashford.

20:35 - Zagrebački Dinamo dočekuje Villarreal u historijskoj utakmici za Modre.

Dinamo: Livaković, Ristovski, Theophile, Lauritsen, Gvardiol, Ademi, Jakić, Ivanušec, Majer, Oršić, Atiemwen.

Villarreal: Rulli, Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza, Capoue, Dani Parejo, Trigueros, Gerard Moreno, Chukwueze, Bacca.

20:32 - Edin Džeko će predvoditi napad Rome na gostovanju u Amsterdamu kod Ajaxa.

Ajax: Scherpen, Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico, Klaassen, Alvarez, Gravenberch, Antony, Tadić, Neres.

Roma: Pau Lopez, Mancini, Cristante, Ibanez, Spinazzola, Bruno Peres, Veretout, Diawara, Pellegrini, Pedro, Džeko.

20:31 - Sastaju se: Ajax - Roma. Dinamo Zagreb - Villarreal, Arsenal - Slavia Prag, Granada - Manchester United

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prvih susreta Evropske lige. Susreti na četiri terena počinju u 21 sat.