Liga prvaka
0

Tok utakmice: Šahtar - Inter 0:0

U terminu od 18:45 sati igrala su se prva dva duela grupne faze Lige prvaka, a tekstualni prijenos meča između Šahtara i Intera mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

90' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

82' - Velika šansa za Inter! Correa je sjajno šutirao, ali je Pyatov još bolje to odbranio. Nakon kornera šutirao je De Vrij, ali Pyatov još jednom spašava.

75' - Sve manje vremena da u ovom meču vidimo golove.

68' - Dobra prilika i za Šahtar na drugoj strani, ali je Dodo šutirao preko gola.

66' - Velika šansa za Inter! Pyatov je katastrofalno ispucao loptu, ona je došla do Calhanoglua koji je odmah dodao do Martineza, ali napadač Intera šutirao je visoko preko gola.

65' - Loš pokušaj Barelle nakon kornera.

60' - Znatno je pao tempo igre, nema šansi u posljednjih 10 minuta.

54' - Dvostruka izmjena u ekipi Intera. Na terenu su Calhanoglu i Correa, a izašli su Brozović i Džeko.

52' - Žestok pritisak domaćih igrača, igrači Intera se teško brane i trenutno su na velikim mukama.

49' - Velika šansa za Šahtar na početku drugog poluvremena! Tete se ubacio po desnoj strani, gurnuo loptu u peterac Intera, ali je Škrinjar sjajno reagovao ispred Patricka i izbacio loptu s gol linije.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Šahtar - Inter 0:0

Ajax - Bešiktaš 2:0 (Berghuisa 16', Haller 43')

45' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

40'- U drugom meču koji je počeo u terminu od 18:45 sati Ajax je postigao i drugi gol protiv Bešiktaša, a strijelac je Haller.

40' - Bolja igra Intera u finišu prvog poluvremena.

34' - Velika šansa za Inter! Džeki se lopta odbila na tri metra od gola, ali je iz voleja visoko šutirao preko gola. Kolosalna šansa za našeg igrača...

30' - Pedrinho je sada probao, ali lopta ide malo preko gola.

28' - Igra se izuzetno otvoreno na obje strane, ali još uvijek nema pogodaka.

20' - Velika šansa za Šahtar! Alan Patrick je mogao dovesti domaći tim u vodstvo, ali je šutirao malo pored gola.

16' - U drugom meču koji se igra od 18:45 sati Ajax je golom Berghuisa došao u vodstvo protiv Bešiktaša.

15' - Velika šansa za Inter! Barella je sjajno šutirao s nekih 20-ak metara, ali je pogodio prečku. Lopta se odbila do našeg Džeke koji je pokušao pronaći nekoga od svojih igrača, ali nije bio precizan.

11' - Trener Šahtara Roberto De Zerbi morao je napraviti prinudnu izmjenu, a umjesto Lassine Traorea na terenu je Tete.

7' - Džeko je sada bio u dobroj poziciji nakon asistencije Dumfriesa, ali su mu domaći defanzivci blokirali udarac.

5' - Velika šansa za Šahtar! Solomon je sjajno probio po lijevoj strani, ušao u sredinu, a njegov udarac otišao je malo pored gola.

4' - Inter je izašao visoko od prve minute, no Šahtar je ipak uspio napraviti prvi ozbiljan napad. Ipak, na kraju svega je Handanovič uhvatio loptu.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli igrači Intera.

18:40 - Igrači izlaze na teren, sve je spremno za početak utakmice.

18:35 - Inter je u prvom meču doživio poraz od Real Madrida rezultatom 1:0 i to nakon što su primili gol u finišu meča, dok je Šahtar pomalo iznenađujuće izgubiod od Sheriffa rezultatom 2:0.

U drugom meču ove grupe večeras će na stadionu Santiago Bernabeu igrati Real Madrid i Sheriff.

18:30 - Glavni sudija meča u Kijevu je Rumun István Kovács.

18:25 - U terminu od 18:45 sati još se igra duel između Ajaxa i Bešiktaša, a kao što je od ranije poznato, naš Miralem Pjanić zbog povrede neće igrati u ovom meču.

Poznati su i sastavi za današnji meč:

18:25 - Šahtar igra u formaciji 4-2-3-1: Pyatov; Dodo, Marlon, Matvijenko, Ismaily; Stepanenko, Maycon; Solomon, Alan Patrick, Pedrinho i Traore.

Inter meč počinje u svojoj prepoznatljivoj 3-5-2 formaciji: Handanovič; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozović, Vecino, Dimarco; Lautaro i Džeko.
18:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 2. kola grupne faze Lige prvaka između Šahtara i Intera. Susret se igra na Olimpijskom stadionu u Kievu s početkom u 18:45 sati.