19

Tok utakmice i penala: Zrinjski - Urartu 2:3 (4:3)

K. H.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru igrao se uzvratni meč 1. pretkola Lige prvaka između HŠK Zrinjski i FC Urartu, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog duela.
Zrinjski ide u 2. pretkolo Lige prvaka!

Zrinjski - Urartu 2:3 (4:3)

5. serija: Ghazaryan je promašio, Zrinjski ima šut za pobjedu! Šutirat će kapiten Barišić. Barišić pogađa, Zrinjski ide u 2. pretkolo!

4. serija: Eduardo je promašio za goste, pogodio je prečku. Senić će šutirati za Zrinjski. I pogodio je (3:3).

3. serija: Grigoryan pogađa, uz dosta sreće. Zlomislić je promašio, šutirao je visoko preko gola.

2. serija: Ozbiliz je pogodio. Kožuj pogađa za Zrinjski (2:2).

1. serija: Maksimenko pogađa za goste. Kiš će šutirati za Zrinjski i pogađa (1:1).

Kraj utakmice

120' - Igrat će se minuta sudijske nadoknade.

120' - Čini se da će penali odlučiti pobjednika i putnika u 2. pretkolo.

117' - Šansa za Zlomislilća, šutirao je, ali je njegov udarac u posljednji trenutak izblokiran.

116' - Tražili su igrači Zrinjskog sada penal zbog navodnog igranja rukom, ali sudija je samo odmahnuo rukama.

109' - Šansa za Zrinjski! Kiš je šutirao, ali je lopta otišla direktno u golmana gostiju i on je to uspio odbraniti.

107' - Sabljić je šutirao, ali bez većih problema je to uhvatio golman gostujućeg tima.

106' - Počeo je drugi produžetak, s centra su krenuli igrači Zrinjskog.

Kraj prvog produžetka

Zrinjski - Urartu 2:3 (Maksimenko 105+3')

105+3' - Goooooooooooool! Urartu postiže treći gol i opet vraća stvari na početak. Sada je Maksimenko ostao sam na lijevoj strani, šutirao i pogodio za 3:2. Ukupno, rezultat je 3:3.

105' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade u prvom produžetku.

105' - Pokušaj gostiju s distance, ali lopta ide jedan metar pored gola Marića.

104' - Imao je Zrinjski nekoliko opasnih napada, ali nisu uspjeli da realizuju to i postignu i treći gol.

98' - Odmah gosti pokušavaju napraviti pritisak, ali dobro se brani Zrinjski.

Zrinjski - Urartu 2:2 (Kiš 94')

94' - Gooooooooooooool! Kiš sigurno pogađa i poravnava na 2:2, a ovo je rezutlat s kojim Zrinjski ide u 2. pretkolo Lige prvaka. Loptu je poslao lagano u jednu, a golmana u drugu stranu.

93' - Bit će penal za Zrinjski! Sudija je pogledao situaciju i procijenio da je to kazneni udarac za Plemiće.

91' - Odmah opasna situacija, Kiš, koji je ušao umjesto Bilbije, pao je nakon duela s gostujućim golmanom, ali je sudija samo odmahnuo rukama. VAR će ipak provjeriti ovu situaciju, a nakon svega su pozvali i arbitra da sam pogleda ovu situaciju.

91' - Počeo je prvi produžetak. S centra su krenuli gostujući igrači.

Kraj utakmice, igrat će se produžeci!

90+7' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija je glavom šutirao, ali sjajnom odbranom golman gostiju spašava gol. Bila je ovo kolosalna šansa za prolazak u 2. pretkolo.

90+2' - Šansa za Zrinjski! Ivančić je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali lopta ide preko gola.

90' - Igrat će se još sedam minuta sudijske nadoknade.

Zrinjski - Urartu 1:2 (Grigoryan 90')

90' - Gooooooooooool! Grigoryan je siguran realizator kaznenog udarca, čini se da ćemo gledati produžetke.

90' - Penal za Urartu! Sudija je sada, bez ikakve dileme, pokazao na bijelu tačku.

88' - Gosti pokušavaju, ali nije to ništa toliko opasno po gol Zrinjskog. Sami finiš meča je, a ovo je rezultat koji Zrinjski vodi u narednu fazu.

80' - Pas na terenu je prekinuo utakmicu, igrači su se u međuvremenu osvježili i sve je spremno za finiš utakmice.

77' - Traže gosti penal, ali je sudija opet samo odmahnuo rukama. I u prvom poluvremenu su tražili kazneni udarac.

75' - Podsjećamo, prvi meč je Zrinjski pobijedio rezultatom 1:0 i sada ima ukupno prednost od 2:1. Pravilo gola u gostima više ne važi u ovom takmičenju.

Zrinjski - Urartu 1:1 (Grigoryan 74')

74' - Gooooooooool! Grigoryan je postigao gol i vratio svoj tim u igru. Primio je loptu na lijevoj strani i pogodio dalji ugao gola Zrinjskog. VAR je provjeravao gol, ali na kraju je sve bilo čisto i sudija je pokazao da se igra može nastaviti.

72' - Velika šansa za goste! Maksimenko je izašao sam ispred gola Zrinjskog nakon lijepe timske akcije, ali mu je Marić odbranio udarac i spasio Plemiće.

68' - Gosti bacaju sve karte u napad: Maksimenko i Ozbiliz ulaze u igru, a van terena idu Salou i Piloyan.

66' - Šansa za Tičinovića! Primio je loptu na desnoj strani, a onda šutirao visoko preko gola. Možda je mogao i uposliti nekog od saigrača, ali se odlučio za udarac.

59' - Izmjena kod gostiju, Eduardo je na terenu umjesto Mogilevetsa. U domaćem timu, Stanić i Ćuže napuštaju teren, a u igru su ušli Sabljić i Zlomislić.

59' - Zrinjski trenutno ima ukupno prednost od 2:0, a sada ih samo 30 minuta dijeli od prolaska u drugo pretkolo. Sigurno čuvaju stečenu prednost i ako je suditi po onom što smo do sada vidjeli, ali i u prvom meču, prolazak ne bi trebao doći pod znak pitanja.

52' - Dva opasna napada Zrinjskog, ali na kraju nije uspjeli uputiti udarac prema golu gostujućeg tima.

48' - Gosti su imali prvi opasan napad, ali brani golman Zrinjskog.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. S centra su krenuli gostujući nogometaši.

Prvo poluvrijeme

45' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

40' - Velika šansa za goste! Salou se ubacio iz drugog plana, glavom šutirao, ali Marić odlično reaguje i brani njegov udarac.

31' - Sjajna atmosfera na stadionu Pod Bijelim brijegom, posebno nakon što je Bilbija postigao gol i svoj tim doveo u vodstvo.

Zrinjski - Urartu 1:0 (Bilbija 27')

27' - Goooooooooooooooooool! Zrinjski dolazi u zasluženo vodstvo. Već toliko puta viđena kombinacija: Čorluka je ubacio s desne strane, Bilbija pobjegao svojim čuvarima, a onda glavom matirao nemoćnog golmana gostiju.

26' - U potpunosti je pao tempo igre, a svakako da tome kumuje i temperatura od 34 stepena u Mostaru.

22' - Pokušaj kontre gostiju, ali lagano je to riješila odbrana Zrinjskog. Za sada, Urartu je bez šanse, dok je Zrinjski imao tri šanse, sve tri preko Bilbije.

15' - Igra se u posljednjih pet minuta preselila na sredinu terena, nema opasnosti pred jednim ili drugim golom.

11' - Nova šansa za Zrinjski, treća za Bilbiju. Ćuže ga je uposlio, a Bilbija nije zahvatio loptu na najbolji način.

8' - Tražili su gosti penal, ali je sudija samo pokazao da se igra nastavi.

6' - Nova velika šansa za Zrinjski! Bilbija je opet bio u prilici, oslobodio se svog čuvara i šutirao, ali je stativa spasila gostujući tim. Možda je najbolji strijelac Plemića mogao dodati na drugu stativu, ali se odlučio na udarac i stativa je spriječila njegov gol.

3' - Velika šansa za Zrinjski! Čorluka je ubacio s desne strane, Bilbija bježi odbrani Urartua i desnom nogom šutira iz okreta, ali lopta odlaz malo pored desne stative. Mogli su Plemići odmah na početku doći do vodstva.

2' - Odmah pritisak Zrinjskog na startu, imali su dva napada, ali bez konkretnih uzbuđenja.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli nogometaši Zrinjskog. Teren stadiona Pod Bijelim brijegom je u savršenom stanju, nakon što je prethodnih mjeseci napravljena rekonstrukcija.

19:57 - Igrači izlaze na teren, sve je spremno za početak utakmice.

19:50 - Sve ulaznice za utakmicu su odavno rasprodate, te će Plemići na krilima svojih navijača pokušati proći u drugo pretkolo Lige prvaka, što bi im širom otvorilo vrata plasmana u grupnu fazu minimalno Konferencijske lige.

Ukoliko Plemići izbace Urartu, druga prepreka Mostarcima u kvalifikacijama za Ligu prvaka bio bi Slovan Bratislava (Slovačka) ili Swift Hesper (Luksemburg), a Zrinjski bi bio domaćin u prvoj utakmici.

U slučaju ispadanja iz Lige prvaka, Zrinjski bi nastavio takmičenje u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu i u drugom pretkolu bi igrao protiv boljeg iz duela rumunjskog Farula i moldavskog Sheriffa.

19:40 - Pogledajte atmosferu na stadionu Pod Bijelim brijegom 30-ak minuta prije utakmice.

19:33 - Prvak Bosne i Hercegovine je u prvom susretu u Jerevanu pobijedio rezultatom 1:0 i večeras navijači mostarskog kluba očekuju prolazak u drugo pretkolo Lige prvaka. Ipak, trener Plemića Krunoslav Rendulić poziva na oprez.

"Imamo blagu prednost, to je jasno, ali prva utakmica je pokazala da je to ekipa koja je dobra i koja ima puno dobrih pojedinaca. Vjerujemo u sebe, vjerujemo da imamo veći kvalitet i jasno je da je naš cilj na sutrašnjoj utakmici pobjeda i prolaz dalje", kazao je Rendulić.

Poznati su sastavi:

19:33 - Za Zrinjski od prve minute igraju: Marić, Marin, Barišić, Senić, Čorluka, Ivančić, Čanađija, Stanić, Tičinović, Bilbija i Ćuže.

Na klupi za rezervne igrače ostali su: Soldo, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Ramić, Hrvanović, Mišić, Prskalo, Memija i Kožulj.

Za goste od prve minute igraju: Melikhov, Antwi, Piloyan, Tsymbaliuk, Margaryan, Salou, Marcos Junior, Zotko, Sabu, Grigoryan i Mogilevents.

Rezerve: Abakumov, Ghazaryan, Aghasaryan, Melkonyan, Barry, Eduardo, Mirzoryan, Ozbiliz, Maksimenko, Dzhikiia i Polyakov.

19:33 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 1. pretkola Lige prvaka između HŠK Zrinjski i FC Urartu. Meč se igra na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru s početkom u 20 sati.